Beyin Kanaması Hakkında Bilgiler

beyin-kanamasi
Paylaş
 

Beyin kanaması nasıl olur?
Beyine giden damarların patlaması veya tıkanmasıyla birlikte oluşan beyin kanaması rahatsızlığı tehlikeli ve riskli bir hastalık olup; kişi üzerinde felce kadar gitmektedir. Beyin içindeki damarların zedelenmesiyle oluşan beyin kanaması ülkemizde sıkça görülen rahatsızlıkların başın gelmektedir.

Ve yapılan araştırmalarda da ölen ve ya felç geçiren hastaların çoğunda beyin kanaması görülmüştür. Zorlu ve uzun tedavi yöntemine sahip olan beyin kanaması hastalığında kişi direkt olarak doktora yetiştirilirse; hastalık az yaralarla kapanabilir. Ama felç olayı gerçekleşmişse yapılacak incelemelerde ne sürede iyileşeceği ve nasıl bir tedavi yöntemi izleneceği belirlenmektedir.

Yapılan araştırmalarda hastanelerde kalan hastaların çoğunluğu beyin kanaması hastalığına dayalı olarak sorun yaşamaktadır. Çeşitli nedenlere dayandırılan beyin kanaması hastalığında stres, sinir gibi etmenler büyük rol oynar.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

2 adet yorum var.

  1. Sinem diyor ki:

    Çok kötü bir durum diye biliriz. Bir yakınımı beyin kanaması sebebiyle kaybettim.

  2. gül taşkın diyor ki:

    Şuan babam beyin kanaması geçirdi iki gün oldu doktorlar uyutuyorlar durumu ciddiyetini koruyormuş hastaneye kaldırıldında kısmı felç olarak götürüldü bilinçsizdi ve halen aynı acaba ne zaman sonuç alınır bu durumu atlata bilirmi babam 71 yaşında ve kalp rahatsızlıgıda var sizden ricam bana cevap verirseniz sevinirim her geçen gün beni daha da üzüyor onu tekrar ayakta görebilirmiyiz şimdiden teşekürlerimi sunarım saygılarla

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun