Cilt Kırışıklıklarına Karşı Yüz Maskeleri

cilt-kirisikliklari
Paylaş
 

Yüzünüzde oluşmaya başlayan ince çizgilerden yaşlılık karşıtı ürünlere tonlarca para harcamadan mutfağınızdaki bazı malzemelerin yardımı ile kurtulabilirsiniz. Meyve ve sebzelerden bulunan antioksidanlar, koenzim Q-10 kimyasal içeren yüz kremlerinde daha etkilidir.Size yüzünüzde oluşan ince çizgilerden kurtulmanızı sağlayacak 3 harika maske tarifi:

1-Kızılcık Maskesi
Kızılcık C vitamini, K vitamini, tannin flavanoid bakımından oldukça zengin bir içeriğe sahip olduğu için yüzdeki ince çizgiler üzerinde oldukça etkilidir.

Malzemeler: 1 kaşık bal, 1 kaşık yoğurt, 5-6 adet ezilmiş taze kızılcık, 1 kaşık ezilmiş badem
Yapılışı: Tüm malzemeleri güzelce karıştırarak yüzünüze sürün ve 15 dakika bekledikten sonra yüzünüzü ılık su ile temizleyin.

2-Soya Maskesi
Soya fasulyeleri protein, antioksidanlar ve koenzim Q-10 bakımından zengindir. Soya fasulyeleri Çinli kadınların gizli gençlik formüllerinden birisidir.

Malzemeler: Bir avuç soya fasulyesi, 1 kaşık süt kremasi
Yapılışı: Soya fasulyelerini geceden ıslatın ve ertesi gün bir kaşık süt kreması ile karıştırarak karışımı hazırlayın. Karışımı yüzünüze sürdükten sonra yaklaşık 15 dakika kadar bekleyin ve yüzünüzü ılık su ile temizleyin.

3-Avokado Maskesi
Avokado E vitamini bakımından oldukça zengindir. Bu yüz maskesi ciltteki kırışıklıkların giderilmesinde oldukça etkilidir.

Malzemeler: 6 kaşık ezilmiş avokado, 1 kaşık fıstık yağı
Yapılışı: Malzemeleri dikkatlice karıştırın ve yüzünüze uygulayın. 20 dakika sonra yüzünüzü ılık su ile temizleyin.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun