Genişlemiş Gözeneklerinizden Kurtulun!

gozeneklerden-kurtulma
Paylaş
 

Gözenekler yanlış cilt uygulamalarından sağlıksız bir cilt tabakası nedeniyle veya genetik olarak aşırı geniş olabilir. Genişlemiş gözenekler aşırı yağ taşırlar.Bu görüntü de temiz olmayan ya da sağlıksız bir cilt izlenimi yaratır ve oldukça rahatsız edici bir durumdur.

Günlük hayatta yoğun makyaj malzemeleri kullanmak zorunda kalan hanımlar bir kısır döngüye neden olan genişlemiş gözenek sorunlarına maalesef bir çare bulamazlar.

Eğer gözeneklerinizden kurtulmak istiyorsanız cildinize en uygun temizleyiciyi, ürünleri bulmalısınız. Bu ürünler yağlanmayı kontrol altına alan ve alerjik özellikleri olmayan içerikleriyle birçok farklı şekillerde satışa sunulmuştur.Ancak siz bu ürünleri alırken kesinliklikle dermatoloğunuzla birlikte karar vermelisiniz.

Evde uygulayabileceğiniz diğer bir formül ise; Minareli su ile sulandırılmış yoğurt ile birlikte yüzünüzü bolca yıkayabilirsiniz.Yoğurtun içinde bulunan maddeler derinlemesine temizlik yapar, mineralli su ise gözeneklerin küçülmesine etki eder ve böylece yağlanma dengelenmiş olur. Bu karışımı yüzüne uyguladıktan sonra bir süre bekleyin ve ardından soğuk su ile yüzünüzü bolca durulayın.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

2 adet yorum var.

  1. Adnan arı diyor ki:

    Vermiş olduğunuz sağlık bilgileri için çok teşekkür ederim.

  2. fatih guzel diyor ki:

    vermiş olduğunuz bilgiden dolayı teşekkür ederim. faydalandığımı belirtir iyi günler dilerim.

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun