Göbek Düşmesi Nedir, Nasıl Geçer?

gobek-dusmesi
Paylaş
 

Göbek düşmesi nedir?
Önemli sağlık problemlerinden biri olan göbek düşmesi yaygın olarak görülen bir sağlık sorunu olmakla birlikte geleneksel yöntemlerle de tedavi edilmektedir.

Göbek düşmesinin nedenleri;
Göbek düşmesi genellikle halk arasında ağır eşya kaldırma nedenine bağlanır. Göbek düşmesi ağır bir eşya kaldırdıktan sonra göbeğinizin yerinden kayarak vücutta başka bir noktaya yönelmesi nedeniyle oluşur.

Göbek düşmesi hastalığının belirtileri, göbek düşmesi nasıl anlaşılır?
Göbek deliği etrafında şişlik,
Halsizlik,
Yürümede zorlanma ayakta duramama,
Ateş,
İshal ve kusma olarak sıralanabilir.

Ekseninden başka bir noktaya inen göbek ağır kaldırmanın da etkisiyle vücutta yukarıdaki belirtilere sebep olmaktadır.
Göbek düşmesi genellikle geleneksel yollarla tedavi edilmektedir.

Göbek düşmesinin tedavisi;
Göbek düşmesinin tedavisi için birçok farklı yöntem bulunmakla birlikte en yaygın olarak kullanılan yöntem bardak çekme yöntemidir. Bu yöntemde göbek deliğine bir tutam pamuk konduktan sonra 1 adet su bardağı göbek deliğine ters gelecek şekilde konur. Ancak bardak konmadan önce pamuk, çakmak yardımıyla yakılır. Daha sonra bardak pamuğa ters şekilde oturtulur. Bardak içerisinde yanan pamuk bölgedeki kan dolaşımını hızlandırır ve göbeğin eksenine gelmesine yardımcı olur.

Kesinlikle faydalı olan bardak çekme yöntemi sayesinde göbek düşmesinden kurtulabilirsiniz.

 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

9 adet yorum var.

 1. murat diyor ki:

  Benim göbeğim 6aydır sürekli düşüyor bununla ilgili en yararlı olabilecek tedavi nedir bun sorunla daha önce karşılaşan veya yöntem bilen lütfen arasın 0535 0807197

 2. Hatice diyor ki:

  Bana şu zamanlarda oluyor şerbet yapabilirsiniz az da olsa işe yarıyor ayrica evde nane yağı var ise bir fincan suyun içine 10 damla damlatarak icebilirsiniz ki bu yöntem hem agzimizin güzel kokmasini sağlıyor hemde bagirsaklarimizin çalışmasına yardimci oluyor bunlar ise yaramaz ise minoset icebilirsiniz cok etkili oluyor benim doktorum minoset verdi 3-4 saat rahatliyorsunuz

 3. Fayma diyor ki:

  O bahsedilen şikayetlerin göbek kaçması ile ilgili olduğunu düşünmüyorum.FMF yada ailevi akdeniz ateşi adında genetik bir hastalık var.son yıllarca bende o ağrıları çektim.dr.ler anlamadı. Nihayey gittiğim bir gastroentoloji uzmanı fmf dedi.tüm belirtiler aynı.araştırırsanız farkedersiniz.

  • Ercan diyor ki:

   Aynı sorun bende var çok uğraştım çözüm bulamadım doktor un adresini ve ismini rica etsem çok dua ederim

 4. Mehmet diyor ki:

  Benim yaklaşık 16 yıldan beri göbekğimle sorunum var ve gitmediğim hastane doktor kalmadı ne bir ilaç fayda eti nede hastalığımı öğrene bildim ama biliyorum ki ben de gerçekten bir rahatsızlık var kimi zaman doktor veya yakınlarım bana psikolojik bakıyor hâlbuki benim psikolojik bir durumum yok Allah şükürler olsun ama ben bunu çok iyi biliyorum benim her geçen gün güçten düştüğümü ve iştah sizlik göz kapaklarımı zor açıyorum halsizlik yorgunluk daha sayabilecğim bir çok belirtı var bel ağrısı karın ağrısı gibi çok etkisi var bu konuda..gerçekten bir şey bilen birileri varsa Allah rızası için yardımcı olabilir mi

  • Sib diyor ki:

   Kesinlikte göbek dusmesidir..sabahlari aç karnina takla atin bır haftayı kadar devam ederseniz faydasini göreceksiniz. ..

  • mehmet diyor ki:

   Selam senin saydiklarin bendede var izmirde 1kadin var yapiyor ben gidiyorum

 5. Aysenur diyor ki:

  Koskoca ülkede bunun ameliyatını yapan Ertan Beyatlı diye bir tek doktor var güya.Adam İzmirde,üstelik ulaşmak mümkün değil ve iyi de para veriliyor anladığım kadarıyla.Başka şehirlerde bunu yapan hekim yok mu,üstelik maddi durumu yeterli olmayan ne yapsın.Gerçekten çok ilginç arama motoruna göbek kayması yazın sadece tek doktor ismi var heryerde belli ki tedavi ediyor minnet dolu yığınla mesaj var.Benim anlamadığım adam Selçuk mezunu özel bir eğitimiyok yani nasıl oluyor da diğer hekimler bu sorunu bile yok sayıyor aklım almıyor.

 6. mehmet diyor ki:

  05412146321 bu nodan ulasabilirsiniz

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun