Güzellik, Doğru Beslenme İle Olur

guzellik-salon-secimi
Paylaş
 

Beslenme uzmanları, bilinçli beslenmenin vücudun direncini arttırdığını, doğal besinlerin daha çok tercih edilmesi gerektiğini vurgularken, güzellik için beslenmenin önemli olduğunu söylüyor.

Göğüsleriniz için; Günde iki kere ananas suyu için. Ananas dokuları gerginleştirdiğinden göğüsleriniz de gergin bir hal alacaktır.

Tırnaklarınız için; Tırnaklarınızın yeterli proteini alabilmesi için her gün mutlaka yoğurt yiyin. Eğrer tırnaklarınız çabuk kırılıyor ise yer fıstığı ve ceviz içerisinde biotin içerdiğinden, kırılmaya karşı iyi gelecektir.

Düzgün bir cilt için; Düzgün bir cilde sahip olmak istiyorsanız, her gün ayçiçek veya kabak çekirdeği yiyin. Vücuttaki çinko eksikliği derinin daha çabuk buruşmasına ve tahrip olmasına neden olur. Yumuşak bir cilt için A vitamini içeren gıdalar en idealidir.

Dişleriniz için; Günde 150 gram yağsız beyaz peynir yenilmesi içerdiği kalsiyumdan ötürü, dişleri kuvvetlenndirir ve beyazlatır.

Saçlarınız için; Saçlarınız güçlü ve gür olmasını istiyorsanız hafta da en az 4 yumurta yemelisiniz. Bol protein içeren besinler düzenli olarak alındığınıda saçların gürleşmesine neden olur.

Gözler İçin; Haftada üç kere bitkisel yağla pişirilmiş havuç yiyin. Havuçtaki A ve E vitaminleri görmeyi kuvvetlendirir, gözlere parlaklık kazandırır. Kepek, çavdar ekmekleri içerdikleri selen elementinden dolayı gözleri hastalık mikroplarından korur.

Etiketler:
güzellik
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun