Saçkıran Tedavisi, Saçkıran Nedir, Saçkıran Neden Olur?

Saçkıran saçlı deride, kaş, kirpik ve vücudun tüyle kaplı bölgelerinde kıl kaybı yapan bir hastalıktır ve saçkıran tedavisi mümkündür. Saçkıran, en sık saçlı deride görülür. Saçlı deride yama veya bozuk para şeklinde saçsız kalmış alanlar görülür. Bu saçsız alanlar bir tane veya çok sayıda olabilir. Saçkıran hastalığında nadiren tüm saçlı deride kıl kaybı olabilir. Hatta hastalık tüm vücuttaki tüylerin dökülmesi şeklinde görülebilir.

Saçkıran hastalığı en sık çocuk ve genç erişkinlerde görülür. Hastaların %60’ı 20 yaş altındadır. Saçkıran hastalığında %10-30 oranında aile öyküsü bulunabilir.

Saçkıran hastalığının nedenleri bilinmemektedir. Ancak stresin saçkıranda önemli rol oynadığı düşünülmektedir. Saçkıran hastalarında tiroit problemleri yani guatr ve kansızlık sıklıkla görülebilmektedir. Ancak bu hastalıklar saçkıranın nedeni değil, şiddetlendiren faktörlerdir.

Saçkıran tedavisi genellikle iyileşme ile sonuçlanır. Saçkıran hastalığı ortaya çıktıktan sonra %30 hastada 6 ay içinde iyileşme olabilir. 1 yıl içinde ise %50 oranında iyileşme görülebilir.

Erken yaşta başlayan ve yaygın saç dökülmesi olan hastalarda saçkıran tedavisi ve iyileşmesi diğer hastalar göre daha güç olabilir.

Saçkıran hastalarının %10-20’ sinde tırnak bozuklukları görülebilir. Tırnak kalınlaşması, tırnak yüzeyinde çukurcuk ve çizgiler başlıca tırnak bozuklularıdr. Saçkıranda tırnak bozuklukları hastalığın seyrinin şiddetli olacağının bir bulgusudur.

Saçkıran tedavisi için rutin yapılan laboratuar testleri yoktur. Ancak özellikle çocuklarda tiroit testleri yapılmalıdır.

Saçkıran Bulaşıcımıdır?
Hayır saçkıran bulaşıcı bir hastalık değildir. Yiyeceklerle ,içecekler veya teneffüs yoluyla saçkıranın herhangi bir bulaşma belirtisi gözlenmemiştir.

Saçkıran Tedavisi
Topikal(Deriye Sürülerek Uygulanan) Kortikosteroidler:
Kortizonlu krem ve losyonlar tedavi başlangıcında kullanılabilir. Genellikle hafif vakalarda tedaviye yanıt alınır.

İntralezyoner Kortikosteroidler:
Saç kaybı olan bölgeye belli oranlarda, çok ince uçlu iğnelerle saçlı deri içine kortizon enjekte edilir. Çok yaygın saç dökülmesi olmayan hastalarda, saçkıran tedavisi bu şekliyle çok güzel sonuçlar verebilir.

Sistemil Kortikosteroidler:
Şiddetli vakalarda ağız yoluyla veya iğne olarak kortizonlu ilaçlar kullanılır. Kısa süreli kullanılması gereklidir. Uzun süreli kullanımlar sonrası saçkıran hastalığının tekrarı sık olarak görülür. Ayrıca kortizonun yan etkileri ile karşılaşılabilir.

Topikal Antralin:
Antralin maddesi belli oranlarda pomat şeklinde deriye uygulanır. Deriyi tahriş ederek ve bilmediğimiz mekanizmalarla etkili olmaktadır. Kumaşları mor renge boyayabileceği için kullanırken kıyafet ve çarşaflara dikkat edilmelidir.

Topikal Minoxidil:
Saç dökülmesi tedavisinde yaygın kullanılan %5 minoxidil, saçkıran tedavisi için de faydalı bulunmuştur. Diğer tedavilerle birlikte kullanılmaktadır.

TOPİKAL İMMUNOTERAPİ:

Psoralenli Ultraviyole Tedavisi (Puva):
Ultraviyole A ışınları, psoralen maddesi içilerek veya saçkıran bölgesine sürülerek hastalıklı bölgeye uygulanır. Diğer tedavilerden yanıt alınamamış hastalarda tercih edilen bir saçkıran tedavisi yöntemidir.

Topikal Pimecrolismus, Tacrolimus:
Saçkıran tedavisinde yeni denenmeye başlamış ilaçlardır. Tedaviden başarılı sonuçlar alınabilmektedir.

Saçkıran Tedavisi – Sarımsak
Saçkıran hastalığında sarımsak da etkili sonuçlar verebiliyor. Bunun için havana 3 diş sarımsak ve bir miktar tuz ekleyip dövün içine 1-2 damla alkol ekleyin, saçkıran olan bölgeyi temiz bir havlu kızarıncaya kadar silin, tuzla birlikte ezdiğiniz sarımsağı merhem sürer gibi saç kıranlı bölgeye sürünüz. Bu işlemi haftada 1 gün deneyin, en geç 3 hafta sonunda saç kıranlı bölgede kılların çıkmaya başlayacaktır.

"Saçkıran Tedavisi, Saçkıran Nedir, Saçkıran Neden Olur?" için 47 yorum yapılmış

 1. Nuri Haziran 20th, 2011 at 22:32

  Ben yaşadım.B rianda saçlar yerli yersin yok olmaya başlıyor. Sinir bozucu bir durum. Hemen kazıtmış ve doktora gitmiştim

 2. bushra Ekim 8th, 2011 at 15:51

  benim kızımda da var aynı saçkıran çok doktorlara götürdüm bir sonuc alamadım ne yapmam lazım bilmiyom çok şampuan vitamin ilaclari çok şeyler aldım düzelme olmadı kızım 10 yaşında ben anne olarak çok üzülüyorum lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkür ederim hollanda’dan

 3. oktay Ekim 22nd, 2011 at 20:19

  saçkıran geçici midir?

 4. Ercan Ekim 30th, 2011 at 16:24

  Saçınızın saç kıran olan kısmını berbere giderek dökülen kısmı jilet ile kanatınız bir miktar kandıktan sonra 2 diş sarmısak ile tuz alınız ve sarmısağı ikiye bölünüz tuza bastırıp saçın çıkmayan ve kanayan yerine iyice yedirin çok acı hissedeceksiniz ama emin olun 25-40 gün sonunda saçlarınız çıkacaktır.Geçmiş olsun.

 5. fatma Kasım 22nd, 2011 at 16:08

  şuan ben hastalığa yakalandım ve tedavim sürüyor allaha şükür saçım çıkıyor

 6. Aysun Kasım 30th, 2011 at 21:15

  benim ilk basladiginda kucuk bir bolge yok olmustu bir anda ve sok oldum tabiki.
  Sonradan yavas yavas kafamdaki tum saclar dokuldu.ve kasimda gitti. krem sampuan ve sarimsak bile kullandim. Onlarinmi faydasi oldu yoksa cikacagindanmi bilmiyorum. Suan basladigindan itibaren tam 9 ay oldu. Ve birkac bolge disinda uzudugunu goruyorum. Her gittigim doktor stres yapma sabir et dedi. Dun ilk defa baska bur doktora gittim bana lotion verdi ve sarimsak tedavisinin zararli oldugunu benim gibi ileri asamalardaki insanlara faydasi olmadigini. Suan kafamdaki derinin inceldigini soyledi. doktoa danismadan hic birsey yapmayin cunku deri incelirse igne tedavisi olamiyormus. O en etkili tedaviymis. Bende hollanda da yasiyorum. Suan ozel bir doktora gidiyorum. Faydasini gorursem hollanda da yasayan cocuklu arkadasa burda yazacagim. Gittigim dokturun ismini adresini… sabir arkadaslar allah hepinize kolaylik versin. Beterinden korusun bizleri bunada sukur diyelim…

 7. zeynep Aralık 4th, 2011 at 14:16

  merhaba, benim oğlum 17 aylık, sol tarafında biraz açıklık var dün berber saç kıran olabileceğini söyledi, ama sanki küçükkende vardı ayrıca eşiminde aynı yerde biraz açıklık var, acaba doğuştanmı öyle yoksa saçkıranmı çok korkuyorum daha çok küçük bu konuda bilgisi olanlar lütfen yazsın.

 8. nese Aralık 8th, 2011 at 03:16

  aynı dertten bende muzdaribim.1,5 aydır kafamın 3 yerinde 1 lira büyüklüğünde açıklık var ve tedavi görüyorum ama geçmedi.ne yapacağımı bilmiyorum.bilen varsa lütfen yazsın..herkese geçmiş olsun.

 9. aslan bayır Aralık 17th, 2011 at 20:25

  benim saçımda saçkıran oldu kullanmadığım şey kalmadı iki aydır doktora gidiyorum ama bir faydası olmadı hala dökülüyor napıcamı bilmiyorum allah kimseyi bu derde düşürmesin bir yöntemi varsa yazın..

 10. emircan ayaz Aralık 25th, 2011 at 17:42

  iki biçuk aydır saçlarım dökülüyor.doktora gitmeme rağmen bir türlü saçlarım gelmedi.eğer bir tavsiyeniz varsa.e-maillime gönderin…yardımlarınızı bekliyomm…

 11. osman Aralık 27th, 2011 at 20:21

  Benim oğlumda oldu. Bizim burada bir rıza amca var doğal ilaç yapıyo iki seansta geçiyor

 12. ebru Aralık 30th, 2011 at 13:14

  bende aynı sorunu birkaç kez yaşadım farklı dönemlerde yer yer açılmalar oldu doktorlar saçkıran oldugunu söyledi kremler ve haplar kullandım ama hiç bir faydasını göremedim bir dostumun tavsiyesiyle sarmısak tedavisini uyguladım ve 2 ay içinde dökülen bölgeden eskisinden daha çok saç çıktı. en etkili yöntem sarımsak tedavisi denemenizi tavsiye ederim

 13. DoGaN Ocak 3rd, 2012 at 07:38

  SeLam arkadaşlar.
  Bende 8 ay önce ilk önce sakallarımdan sonra saçlarımdan kaybetmeye başladım hızla yayıldı ve nerdeyse tüm saç ve sakallarım döküldü gittiğim kuaför arkadaşım ben hallederim daha önce bikaç kişide denedim başardım dedi bir dünya koca karı ilacı denedi tabi o sırada doktora gitmek aklıma bile gelmedi düzelir sandım öteledim ama daha da beter oldu gün gectikçe ciddi birşey olduğunu anladım ama 2 ay gecti doktora gittim sordu ne zaman başladı 2 ay önce bu zamana kadar nerdeydiniz dedi cevap veremedim iğne tedavisi uyguladı bana ve saclarım hızla geri çıkmaya başladı 5 ay içinde toparladım şimdi birkaç noktada bozuk para şeklinde kaldı ama o bölgede çıkıyor siz siz olun bu tür şeylere kanmayın 21. yüzyıldayız doktor diye birşey var benim sizlere önerim yaşayan biri olarak gördüğünüz an doktora koşun çünkü hemen müdehale dökülmeyi durduruyormuş ve yayılmasınıda önlüyormuş tamamen üzüntü ve strese dayalı bir olay imkanınız varsa yaşadığınız yerden uzaklaşın bir müddet yada canınızı sıkmayın yoksa tedavininde bir faydası olmuyormuş herkese geçmiş olsun ALLAH tan acil şifalar dilerim …

 14. MUSTAFA Ocak 19th, 2012 at 23:20

  ARKADAŞLAR ŞAÇINDA SAKALINDA ŞAÇKIRAN OLANLAR BENİMDE SAKALIM DA ÇIKTI BİRÇOK ŞEYLER DENEDİM AMA FAYDASINI GÖRMEDİM PİTYANA LOSYON KULLANDIM VE BİRDE TÜRKİYE HASTANESİNE GİTTİM HASTALIKLI BÖLGEYE 1 SANTİM ARAYLA İGNE YAPTI VE İNANMAYACAKSINIZ AMA BİRAY İÇİNDE TAMAMEN ÇIKTI SABIRLI OLUN ARKADAŞLAR BENDE BU İLLETİ 2 YIL ÇEKTİM ALLAH HEPİNİZE ACİL ŞİFALAR VERSİN

 15. seher Ocak 26th, 2012 at 18:48

  benim şaçkıran hastalığım 15 yıl önce başladı.defalarca döküldü yeniden geldi doktorların verdikleri ilaçları kullanmama rağmen çıkmayan yerler oldu.oralara kortüzon iğnesi yapıldı şaçlarım geldi fakat sa19 hormon değerleri normalde 0-25 arası olması gerekirken 1000 ‘e çıktı 2 yıl bunun stresini yaşadım büyük fakültelerde muayene oldum fakat kötü bir hastalığım çıkmadı bunu kortüzon iğnesine bağladılar. işte o iğnelerinde zararı var onlarıda kullanamıyorum .şimdi ise 3-4 ay içerisinde bütün saçlarım döküldü.doklarlar iğne verdi ama kullamak istemedigim için verdikleri merhemi kullanıyorum. bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz lütfen şimdiden teşekkür ederim .

 16. samett Ocak 31st, 2012 at 02:43

  benim 14 sene önce saçkıran yüzünden saçım dökülü ve hala çıkmadı. yapmadığımız tedavi kalmadı. hatta istanbul üniv. kafamdan bi parça deri alıp incelediler ama nafile.. küçük yaşta kortizon ilacı kullandığım için o yaşlarda aşırı kilo aldım ve vücudumda çatlaklar meydana geldi. şuanda vücudumun hiçbir yerinde hiç bir şekilde tüy yok benim gibi olupta tedavi yöntemi bulan arkadaşlar varsa collina_-_@hotmail.com mail adresim ulaşırsanız sevinirim

 17. Ridvan Mart 18th, 2012 at 17:04

  Arkadaşlar bende aynı sorunumu 7 aydan beri yasıyorum tıp da tedavisi yok sayılır derecede şimdi sarımsak sürüyorum dokulen yere ve şimdi sacım çıkıyor deneyin ise yarıyor bere takmaktan bıktım

 18. sinan Mart 25th, 2012 at 20:30

  arkadaşlar bende de aynı sorun vardı saçkıran olan bölgeyi çizerseniz ve oraya sarımsak ve tuz on numara şimdi çok gür çıkıyor saçlarım hepinize geçmiş olsun

 19. ayhan Mart 31st, 2012 at 15:03

  4 yıl önce sakalkıran olmuştum sarmısak iyi geldi şimdi ise saçım da oldu aynısının biraz daha değişiği farklı olarak gök incir sütü ekleyerek tedavi başlatıldı.

 20. cemal Nisan 14th, 2012 at 19:24

  sarımsak sürmeye devam

 21. Faruk Mayıs 3rd, 2012 at 14:40

  Arkadaslar ben 2 defa oldum ilki 8 ayda çıktı 2.si ise 1 haftada çıkardım. Bence ilaç falan boş sarımsak bu derdin devasıdır. Stres asla yapmayn saçınızı kazıtın we sallayın hiç kafaya takmayın 1 haftada çıkarırsınız ALLAH’ın izni ile.. Saygılar ALLAH acil şifalar versin çok kötü bi durum gerçekten.. :/

 22. ayşe ibrahimoğlu Temmuz 21st, 2012 at 06:42

  saçımda açılmalar var fakat saçkıran olmadığı söylendi kalıcı saç dökülmesi var dendi ancak kesin bir tedavi bir türlü verilemedi sadece kortisonlu ilaç( dermovatev) verdiler kullan gel dediler hiç bir faydasını görmedim.ikinci bi doktora gittim araştırma hastahanesine deriden örnek aldılar incelediler onlarda aynı ilacı verip gönderdiler kullan gel dediler ama tekrar kortison almak istemediğim için kullanmadım şimdi ne yapacağımı bilmiyorum benim durumumda olanlar vara lütfen yazsınlar.

 23. gaye Temmuz 23rd, 2012 at 12:23

  arkadaşlar bende de var bu hastalık, sarımsak yağı kullanıyorum ve saçlarım çıkmaya başladı. Allah herkesin yardımcısı olsun. Acil şifalar…

 24. özgür Temmuz 29th, 2012 at 18:57

  merhaba bunu sadece diprospan ampül diye bir ilaç iğneyle enjekte edin olan bölgeye sadece ve sadece bu çıkartıyo sarımsakmış vs vs ilaçlar fazla etkisi olmaz tabi saçkıran dişi ve erkek olanı vardır dişisi sarımsak çıkartır diyorlar onu bilemiyorum ama erkeğini fazla çıkarmıyor acil şifalar

 25. coskun yıldız Eylül 1st, 2012 at 20:41

  S.a Arkadaslar ben 3 ay oldu cıkalı ama rabime sukurler olsun benımkisi erkegidi ben ilac kulanıyorum bır damla validol die sıkıntıyı gecırıy hap kulanım sacımada damla bırtanede kaneletol die sampuan arkadaslar aynı ckma yok ama insallah cıkar sac kran hastalıgı olan arkadaslar rabbim yardım edsin sabır versin acil sifalar

 26. mehmet akif eker Ekim 9th, 2012 at 18:40

  sarımsak sürün geçiyor bendede vardı losyon

 27. irfan Ekim 20th, 2012 at 19:14

  Kesinlikle kafanızın hiçbir bölgesine iğne yapmayın sağlıklı bir sonuç alamasınız aksi taktirde bu hastalığı sürekli yaşarsınız. bende doktora gitin verdiği ilaçlarda bir sonuç alamadım Aktarcıdan bitki karışımlı bir ilaç hazırlandı ve kulanıyorum bir haftadır kulanıyorum saçın dökülen kısmı sürekli kaşınıyor sağlıklı bir sonuç alırsam sizle paylaşırım

 28. ali kırca Kasım 4th, 2012 at 15:49

  benım sacımda var 2 ay oldu sarımsak kullanıyorum yuvarlak bır tl buyuklugunde olustu suan beyaz sac gelıyor ama sadece sarımsak kullanıyorum ins gecer

 29. murat sertkaya Kasım 11th, 2012 at 17:54

  Arkadaşlar bu hastalık stresten geliyor once doktora gidin iğne tedavisi olun bende iğne tedavisi oldum birde kendiniz evde bir karışım yapın bir kavanoza biraz alkol dövülmüş sarımsak soğan ve acı kucuk şubeleri dövüp kavanoza atın 5gun bekletin ve kafada sac düşey yeme sürün bir kurbanlar az tahriş edindik derinin icine girsin ben yaptım çıkıyor bende hem sayımda hemde sakalına döküldü acil sifalar herkese

 30. Rusen Kasım 12th, 2012 at 22:08

  Bugün saç traşı olmaya gittim ve şok oldum arkadaşım saç kıran olduğumu söyleyince başımdan sanki kaynar sular dökürdü kafanın tam arkasında sağ kulağıma yakın bölgede 1 TL büyüklüğünde boşluk oluşmuş sarmısak sürmemi söylediler şuan denemeye başladım buraya yazan arkadaşların bir çoğu sarmısağın faydası olduğu yazmışlar Allah rızası için söyleyin gerçekten bir faydası var mı veya tavsiyede bulunacağız başka birşey var mı ne olursunuz

 31. mahmet Aralık 19th, 2012 at 14:22

  benim şubatın 10′dan beri saçımım 10 yerinde avuç genişliginde var doktora gitmeden kendim birşeyler denedim baya bir ilerleme gördüm ama bazı bölgelerde saçım beyaz çıkıyor bunada şükür allah yardımcınız olsun arkadaşlar

 32. Talha Menekşe Ocak 28th, 2013 at 09:25

  Bende tirnak bozukluklarida var ve kafamda yara cikti. Baslangici kerme gibi mi yoksa dirwk dokulme mi oluyor lutfen ogrenebilir miyim

 33. busem318 Mart 2nd, 2013 at 20:33

  aynısı bende de oldu tamda alnımın ortasında allahtan kapalı bir bayanım sarımsak kullandım çıktı geri döküldü şuan momecon losyonu kullanıyorum 15 gün için de çıkarmış dökülmede durdu ama çıkar mı bilmem çıkınca size yazarım hepimizin allah yardımcısı olsun…..

 34. serdar Haziran 11th, 2013 at 17:23

  benimde basıma geldi sac kıran sorunu 3 kullanmadıghım bişey kalmadı sonunda tedavisini buldum kurtuldum yardımcı olabilrim arkadaslar mail atarsanız serdar_6829@hotmail.com

 35. serdar Haziran 11th, 2013 at 22:14

  05307005863

 36. serdar Haziran 14th, 2013 at 09:37

  hollanda dan büsra hanım sac kıran icin yardımcı olucam arasanız beni 05307005863

 37. ayşe Haziran 29th, 2013 at 13:57

  benim saçımda da saç kıran oluştu doktora gittim dökülen kısma iğne yaptılar fakat dökülme halen devam ediyor gür parlak olan saçlarım gitti üstelik kirpik ve kaşlarımdada seyrelme var bende herkes gibi çok üzülüyorum ne yapmalıyım sizce ne kadar sürede eski haline döner yada tamamen mi kaybolacaklar ne yapmalıyım

 38. levent Eylül 1st, 2013 at 19:24

  bu hastalıgın 2nedeni vardır 1.si aşırı stres 2,si genetik.bende bu hastalıgı geçirdim 1ay gibi sürede bütün saçlarım döküldü.başvurmadıgım yol kalmadı.kim ne dediysem onu yaptım.ama hepsi boş arkadaşlar boşu boşuna kendi canınız yakmayın vücudunuza zarar vermeyin.en sonunda deri altına küçük igneler yaptırarak tedavi yöntemini kullandım yaklaşık 15günde bir igne yaptırdım.3ay gibi bi sürede saçlarım tekrar çıktı.tedavi esnasında saçlarınız hala dökülmeye devam eder sakın moralinizi bozmayın.hastalıklı bölgelerdeki bütün saçlar istesenizde istemesenizde dökülecektir.tedaviye başladıktan 15gün saonra dökülen saçlar tekrar gelir eski haline 3ay gibi sürede gelir.geçmiş olsun…

 39. gamze kaya Eylül 14th, 2013 at 08:21

  Aynı problemden bende muzdaribim.1,5 aydır kafamın 3 yerinde 1 lira büyüklüğünde açıklık var ve tedavi görüyorum ama geçmedi.ne yapacağımı bilmiyorum. bilen varsa lütfen yazsın!

 40. birkan Kasım 6th, 2013 at 23:02

  Arkadaşlar saçkıranın tek çaresi sarımsak ve tuz bende askerde oldu ve 1 yıl çektim sonuç alamadım çözüm yöntemi kafanızın neresinde varsa olan bölgeyi ustra yani jletle alıyoruz ve sonra jileti saç kıran olan bölgeye hahif sürüp baklava dilimi şeklinde hafiften çiziyoruz ve çok az kan akıyor ve sonra sarımsak la tuzu bir havana koyup dövün ve 3 diş sarımsak ve biraz tuz ile sonra saçkıran olan bölgeye sürün ve bekleyin yarım saat kadar yanacaktır biraz ama idare edin sonra yıkayın hergün 1 sefer sarımsak sürün ve 15 güne kadar saç çıktığını göreceksiniz kesin çözüm bu maalesef herşeyi denedim olmadı sarımsak tek çare arkadaşlar.

 41. oktay Kasım 15th, 2013 at 18:53

  ilk mesajımı silip bunu yayınlarmısınız harf hataları oluşmuş orada…bendede stres kaynaklı sakal ve faülümde saçkıran oluşmuştu..dermatoloğa gittim merhem verdi 2-3 ay kullandım onu..çare olmadı..aynı dermatoloğa tekrar gittim bir iğne varmış dedim iyiymiş dedim..MEMOCAN Pomat yazdı bu farklı bir ilaç ve iğneden daha etkin dedi verdi..2-3 ay kullandım ara vermeden…farketmeden birde baktım önce beyaz sonrada siyah saç ve sakal çıktı şükür..berberler vs.tedavi edelim diye şarlatanlık yapabilir inanmayın..sabırla dediğim ilacı kullanın Allah razı olsun demeniz en büyük ödül olur bana…

 42. Ruya Ocak 12th, 2014 at 22:27

  Bende yaklasik 6 ay once basladi cok kucuk bi bolgeydi yavas yavas buyudu ve 3 yerde ceviz buyuklugunde acilmalar olustu doktora gittim ve bana mavi beyaz ambalajli bi losyon ve kucuk 5li ampuller verdi hic bir ise yaramadi ardindan baska bi doktora gittim igne enjekte etti beyaz bi siviydi ve bi karisim hazirladi agir bi kokusu olan bi karisim ve damla verdi allaha sukur sacim cikmaya basladi simdi 2 aydir ignemi yaptiriyorum guzel sonuclar aldim ayin 25inde son gidecem artik ben kuruldum insallah tekrar basima gelmez sizede allahtan sifa diliyorum

 43. Fatih Ocak 24th, 2014 at 18:47

  Herkeze Geçmiş Olsun,

  Böylesine zor bir hastalıkda.” bende de vardı tedavi oldum gecti” diye msj yazan kişiler ne yapmaya çalıştığınızı anlamıyorum, nasıl bir tedavi uygulayıp bilgilendirme yoluna gitmeyecekseniz ne diye yazıyosunuz.Sacın çıkmış ne güzel gteçmiş olsun ama millet bir çözüm arıyor ve doktorlar bile farklı farklı çözüm sunuyor. hiç bir doktorda hiçbirseye garanti veremiyor, o yüzden tedavi oldum geçti yazacağına nasıl bir tedavi uyguladın uygulaması ile paylaşırsan bizlerede yardımcı olur dua alırsın.. Koortizonlu iğnelerle sonuç büyük olasılıkla alınıyor ancak iğne tedavısını bıraktığınız anda ( ki zararlı olduğu için bir müdden sonra bırakılmalı) saclar tekrar belli süre içinde dökülüyor, ve kortizonlu ilaçlar sac derisini incelttiğinden diğer tedavileri kabul etmiyor, iğne en son çaredir, ilk önce sarımsakla bir süre denenmeli fakat sarımsağı uygulama biçiminde de eksik bilgiler var. haftada 1 gün mü kanatıp uygulayacağız, her gün mu kanatıp uygulayacağız yada kanatmadan mı uygulayacağız, tuz ile mi soğan ile mi yoksa sade sarımsak mı, sarımsak tedavisi ile başarılı olan bir arkadaşımız paylaşırsa sevinirim

 44. Acil şifalar Mart 11th, 2014 at 16:26

  Arkadaşlar bende yaklaşık 1 yıl önce çıktı saçlarım uzundu ve farkedemedim yaklaşık büyüklüğü avuç içi kadardı,ve yaklaşık 3 ayda sonuç aldım saçlarım eski haline geldi,yaptığım işlem ise ;saç kıranlı bölğeyi kazıttım jilet ile çizikler attık çok derin değil hafif kan gelmesi yeterli ve daha sonra 4 diş sarımsağı ezip tuz ile karıştırıp krem haline getirip saçkıranlı bölgeye sürdüm ve sardım , 2 gün boyunca sarılı bir şekilde tuttum saçlarım 3 ay içinde düzeldi.

 45. ferhat özlüer Nisan 1st, 2014 at 14:27

  merhaba benim 8 yaşında bir kızım var 1 yıl önce saçları ve tüm vücudundaki kıllar (kaş ;kiprik )dahil döküldü yenisi de çıkmıyor sadece kulak tüyleri bir kaçtane cıktı başka bir değişiklik yok yardımcı olabilirmisiniz 05055928544

 46. rıfat Nisan 3rd, 2014 at 08:30

  Merhaba, saçkıran tedavisinde Biomen i deneyebilirsiniz. saç oluşumunu ciddi anlamda destekliyor. Saçkıran tedavisinde bana doktorum önermişti faydasını da görmüştüm.

 47. burak Ocak 10th, 2015 at 09:06

  arkadaslar benim kiz arkadasimda var… ve ben ne yapavagimi gercekten bilmiyorum.. onun basinda yaklasik 6 7 yerde var… ve uzun suredir var. demedigimiz sey kalmadi.. biri bana bi yol gostersin.. gec kalinmislar icin bi tedavi yontemi ariyorum…

Bu konu hakkındaki görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletin, yayınlayalım.


haberler haberler