Diş Hekimi Elis Esen
Diş Hekimi Elis Esen
13 Aralık 2017 Çarşamba
dt.elisesen@gmail.com
Lamineler (Yaprak Porselenler)

Son dönemlerin en popüler dental uygulamalarından biri haline gelen lamineler, estetik beklentisi yüksek hastaların favorisi olmaya başlamıştır.

Lamine veya diğer ismiyle yaprak porselenlerde kullanılan porselen türü, standart porselen kaplamalardan farklıdır. Bu lamine porseleni oldukça estetik özellikler taşımaktadır. Lamineler, hafif diş çapraşıklıklarının düzeltilmesinde, dişin boyut ve şekillerinde düzeltilme yapılmak istendiğinde, renginde düzeltme yapmak veya dişler arasındaki boşlukları kapatmak gibi pek çok koşullarda kullanılabilmektedir. Tabii ki her hastanın, her ağzın kendine özel dinamikleri vardır. Tedaviler kişiye özel olarak planlanmaktadır.

Lamine tedavisine karar verildiğinde, ilk önce lamine yapılacak dişlerin sadece öne bakan yüzeyi üzerinde çok hafif bir aşındırma işlemi uygulanır. Ardından dişlerinizin ölçüsü alınır. Gerekirse geçici dişleriniz yapılır. Birkaç gün sonra 2. seansta ise lamineler dişlerin üzerine yapıştırılarak tedavi sonlandırılır. Oldukça kolay ve çok güzel estetik sonuçları olan bir uygulamadır.

Lamine tedavileri uzun süreli ve çok estetik tedavilerdir. Özellikle de ön dişlerinizdeki estetikten memnun değilseniz kesinlikle tavsiye edebileceğim uygulamalardandır.

Sağlıklı günler dilerim.
Diş Hekimi Elis ESEN
05442062016

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak