10 Dakikada Makyajınızı Yapın!

10 Dakikada Makyajınızı Yapın!

Hızlı makyaj nasıl yapılır?
Güzel görünmek artık o kadar da zor değil. Saatlerce aynanın karşısında detaylarla uğraşarak makyaj yapma eskilerde kaldı. Şimdilerde 10 dakikada mükemmel bir makyaj yapmak mümkün.Adım adım ve 10 dakikada yapılan dikkat çekici makyaj için hazır mısınız?

Cilt
Öncelikle cildiniz nemlendirici kreminizi sürün ve 1 dakika bekleyin. Fondöteni uygulamadan önce, bir kağıt mendille, fazlalık kremi alın. Yüzünüzdeki minik leke ve kusurları yok etmek için, cilt tonunuzdan bir ton açık, sıvı bir fondöten tercih edin. Koyu dairelerden ve küçük lekelerden başlayarak, hafif darbelerle bütün yüzünüze uygulayın.

Gözler
30 saniyede, far seçiminizi kaşlarınızın meydana getirdiği yay boyunca, sünger-köpüklü aplikatörle uygulayın.Gözleri daha ön plana çıkarmak için 1 dakikanız var. İfadeli gözler için, üst göz kapaklarınızın ortasından başlayarak dış uçlarına doğru çizin.
İri gözler için yine 1 dakikanız var, kirpiklerinizi vurgulayın. İri ve anlamlı gözler için, fırçayı yatay tutun. Zig zag hareketlerle, fırçayı, kirpiklerinizin köklerinden uçlarına gezdirin.

Kaşlar
Kaşları şekillendirmek için size 30 saniye yeter. Her zaman kaşlarınızla bitirin. Nötr bir kaş kalemiyle, kaşlarınızı yeniden şekillendirin.

Dolgun dudaklar… 
Şekillendirmek için 1 dakikanız var. Hatasız- kusursuz dudaklar için, rujunuza yakın tondaki  dudak kalemiyle, dudaklarınızı çevreleyin. Bu şekilde, ufak tefek kaymaları engelleyebilecek ve rujunuzun kalıcılığını artırmış olacaksınız. Renklendirmek için, seçeceğiniz bir tonla, dudaklarınızı renklendirin. Daha belirgin hatlar için, dudak fırçası kullanın. Rujunuza yakışan bir tonunu tercih edeceğiniz parlatıcınız ile, dudaklarınız ışıltısıyla göz kamaştırmaya hazır.
10 dakika içerisinde makyajınız hazır. O kadar da zor değilmiş değil mi?..

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

  • YENİ
  • YORUM