Adet Döneminde Cinsel İlişki

Adet Döneminde Cinsel İlişki

Bazı konularda kadınlar kendi jinekologlarına dahi danışmaya utanırlar. Bu konulardan birisi de adet döneminde cinsel ilişkidir. Aslında bu konuyu partneriniz ile tartışmak en mantıklı olanıdır. Eğer siz adet döneminde seksi doğal karşılıyorsanız bundan sonrasını partneriniz ile konuşmak en mantıklısıdır.

Bununla beraber adet sırasında yapılan seks sizin için her zaman eğlenceli olmayabilir. Bazen adet esnasında seks aşırı ağrılı kramplara yol açabilir. Bununla beraber bazı kişilerde adet döneminde seks ağrıları azaltıcı etkiye sahiptir. Seks sağladığı kan akışı nedeniyle baş ağrılarını dindiren ve hatta krampları azaltan bir etkiye sahiptir. Seks esnasında salgılanan endorfin sayesinde kişi kendini daha mutlu ve iyi hissedebilir.

Adet döneminde de hamile kalmak mümkündür. Bu nedenle kesinlikle adet döneminde hamile kalamayacağınızı düşünerek korunmasız seks yapmayın. Spermler vajinada 7 güne kadar yaşayabilirler ve yumurtlama sürecinde yumurtayı dölleyebilirler. Eğer hamile kalmak gibi bir arzunuz yoksa kesinlikle bu dönemde dahi korunmasız sekse başvurmayın.

Adet döneminde cinsellik aslında normal seksten pek de farklı değildir. Tabi ki bu dönemde seks biraz daha dikkat ve temizlik gerektirir. Birçok erkek tarafında bu dönemde seks oldukça doğal karşılanır. Bununla beraber bazı erkekler kadınlarda ortaya çıkan fiziksel değişiklikler nedeni ile bu dönemi de sekse çok sıcak bakmayabilir. Eğer sizin için adet döneminde seks sorun değil ise partnerinizle bu konu üzerinde konuşmaya çekinmeyin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

  • YENİ
  • YORUM