Akupunktur Nedir?

Akupunktur Nedir?

Akupunktur nedir?

Akupunktur doğu tedavi yöntemlerinden biridir. Vücudun belirli bölümlerine akupunktura özel olan iğneler batırılarak tedavi yapılır. İğnelerin amaca yönelik bir şekilde batırılması gerekmektedir, bu nedenle bu işlem profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır.

Akupunktur iğneleri on iki tanesi belli bir organa bağlı olan meridyenlerin bir kısmının arasına batırılır. Akupunkturun tedavi yöntemi, hastalığın kaynağı olan organları belirlemek ve chi’nin bu bölgede süratli bir şekilde ilerlemesine yardımcı olmaktır.

“chi” doğu tıbbında insan zihnini ve vücudunu doyuran hayati bir güç olarak tanımlanabilir. Sağlıklı bir insanda chi’nin vücutta rahatça dolaşabildiği söylenirken, chi rahatlıkla dolaşamadığında ise organların birinde tıkanma olduğu düşünülmektedir. Rahatsızlıkların ortaya çıkması da chi’ye bağlanmaktadır.

Akupuktur modern tıbbın uyguladığı tedavinin yanında ek olarak uygulanabilir. Aynı zamanda modern tıbbın yan etkilerini tedavi etmek amacıyla da kullanılabilir.

Akupunktur yöntemiyle tedavi olmak istiyorsanız bir süre Akupunktur Tedavi Merkezlerin’nde tedavi gören kişileri izlemeli, tedavi olmuş kişilerle sohbet etmelisiniz..

Akupunktur tedavisi yapan uzmanın eğitimi hakkında bilgi edinmeye çalışın. Uzman olmadığına inandığınız kişilere vücudunuzu teslim etmeyin.

Uzman kişinin kullandığı iğnelerin mutlaka tek kullanımlık olması ya da her hastadan sonra sterilize edilmesi gerekmektedir. Bu, hastanın sağlığı açısından büyük önem taşımaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

  • YENİ
  • YORUM