Bal İle Gelen Sağlıklı Güzellik…

Bal İle Gelen Sağlıklı Güzellik…

Sağlık açısından önemi büyük olan balın cildiniz ve saçlarınızın sağlığı içinde önemli olduğunu biliyor muydunuz? Balı hem saçlarınızın canlı ve parlak görünmesi hem de cildinize uygulayacabileceğiniz bir tonik olarak kullanabilirsiniz üstelik çok daha ucuza…

Bal ile yüzünüzü temizleyin: 1 yemek kaşığı balı, 1 avuç ince çekilmiş badem ve ½ çay kaşığı limon suyuyla karıştırın. Oluşturduğunuz bu karışımı yüzünüze sürüp bir süre masaj yapın. Cildiniz karışımı iyice emince yüzünüzü yıkayın.

Ballı sıkılaştırıcı yüz maskesi: 1 yemek kaşığı bal ile 1 yumurtanın beyazını ve 1 çay kaşığı gliserini iyice çırpın. Bu karışımı yüzünüze ve boynunuza sürdükten sonra 10 dakika bekleyin ve ardından ılık suyla temizleyin.

Ballı saç kremi: ½ fincan balı ¼ fincan saf zeytinyağı ile karıştırın. Normal kurulukta olan saçlara sadece 1 yemek kaşığı yağ katılması yeterli olacaktır. Karışımı saçlarınıza sürdükten sonra başınıza bir bone takıp yaklaşık olarak 30 dk. bekleyin ve daha sonra şampuanla yıkayın.

Bal – Tonik: 1 yemek kaşığı balı ile kabuklarını soymuş olduğunuz bir elmanın tamamen ezilmesini sağlayın. Oluşturduğunuz karışımı yüzünüze sürüp 15 dk. bekleyin ve ardından ılık suyla yıkayın.

Bal ile saçlarınız daha parlak: 1 çay kaşığı balı, 4 bardak sıcak suda eritin. Saçlarınızı şampuanladıktan sonra hazırlamış olduğunuz suyu saçlarınızın dibine değdirmeden uçlarına doğru sürün. Daha sonra saçlarınızı durulamadan kurutun.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Bal bu kadar faydalıyken kesinlikle ne olduğunu bilmediğiniz ballara tenezzül dahi etmeyiniz. Bildiğiniz marka balları tercih edin.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

  • YENİ
  • YORUM