Bebeğiniz İçin Soya Maması

Bebeğiniz İçin Soya Maması

Emzirme bebeğinizin beslenmesi için en sağlıklı besin değerlerini taşır. Bununla birlikte bazı durumlarda bebekler için ek mamalar ve besin değerleri gerekli olabilir. Bebekler için hazırlanan soya maması bir yaşın altındaki bebekler için gerekli besin değerlerini taşır. Bebekler için soya maması sıvı veya katı formda bulunabilir.

Soya mamasının içerisinde soya proteini bulunmaktadır ve mama laktoz içermez. Bazı bebekler inek sütünde bulunan laktoza karşı alerjik reaksiyon gösterirler. Eğer bebeğiniz inek sütüne karşı alerjik reaksiyon gösteriyorsa soya maması bebeğiniz için gerekli besin değerlerini sağlar. Soya mamasının içerisinde bebeğinizin ihtiyaç duyduğu soya proteini, karbonhidratlar, yağlar, vitaminler ve mineraller bulunur.

Eğer bebeğiniz için mama değişikliği yapacaksanız ve soya mamasını tercih ediyorsanız ilk önce bebeğinizin süt proteinine karşı alerjisi olup olmadığını öğrenin. Bebeğiniz soya proteinine karşı alerjik reaksiyon gösteriyorsa kesinlikle bu ürünü kullanmayın. Ayrıca bebeğinizin alerjisi olmaması halinde dahi bir doktora danışmadan bebeğinizi soya maması ile beslemeye başlamayın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

  • YENİ
  • YORUM