Bitkisel Tedaviyle Gelen Güzellik

Bitkisel Tedaviyle Gelen Güzellik

Bir değişim döneminin yaşandığı bu son çağda insanlık, mekanikleştirdiği hayatın ne kadar kendine aleyhine döndüğüni nihayet fark etmiştir. Suni gübrelerle yetişmiş sebze ve meyveler, suni gıdalarla beslenen hayvanlar ve artık tümüyle sentetiğe dönmüş bir ilaç sanayi, insanı doğasından uzaklaştırmaktadır. Herşeyin bir bütün olarak varolduğu bu evrende doğa ve insanın ayrılmaz bir bütün olduğunu artık tüm dünya kabul etmiş durumdadır.

“Yumuşak tıp” veya Alternatif tıp” olarak bilinen Fitoterapi, Ayurveda, Homeopati, Kineziyoloji, Radyeztezi vb. bölümler, Avrupa ve Amerikada üniversitelerde ayrı olarak, yani ders olarak okutulmaktadır. Binlerce yıl öncesine dayanan Fitoterapi, dünyada doktor, eczacı ve araştırmacıların bulunduğu bir kadro ile Bitkibilim tedavi merkezlerinde 1500 – 2000 bitki ile yoğun tedaviler yapmaktadırlar.

Fazlasıyla bitki örtüsüne sahip olan ülkemiz, halen bunun farkında olmayıp bilinçsiz bitki tüketimini devam ettirmektedir.

Bilinmelidir ki bilinçsizce yapılan bitkisel tedaviler her zaman bir çok problemi de beraberinde getirecektir. Türkiye’de bu konuyu daha yaygın ve bilinçli bir hale getirmek amacıyla, 1990 senesinde kurduğumuz Doğal Sağlığı Koruma Vakfı çeşitli aktivitelerle bu konuya gereken önemin verilmesi için çalışmalarını sürdürmektedir.

Türkiye’de ilk defa 12 yıl önce Ecz. Herb. Filiz Görgün’ün başlattığı bitkisel ilaçlarla tedavilerin inanılmaz mucizelerini sağlık ve estetikte hemen hergün bilfiil görebilmekteyiz.

Bitkilerle uygulanan kür halindeki bakımlardan aldığımız sonuçlar doğa ve insan bütünlüğünün ayılmazlığını açıkça göstermektedir. Bitkisel maskelerle yapılan bakımlar sonucu saçlı derilerin dökülme, yağlanma ve kepeklenme sorunlarına çözüm getirilebilmektedir.

Yine cilt bakımında uygulanan maskelerle, solusyon ve kremlerle bitki çaylarıyla istenen sonuçlara belli bir sure sonra ulaşılabilmektedir. Ayrıca tüy sorunu olan kişilere de bitkisel jel sistemi uygulamak suretiyle hiçbir acı, iz olmadan bio-elektronik epilasyon ile kalıcı sonuçlar alınabilmektedir. Yapılan selülit tedavilerinde ise özel hazırlanan tamamen bitkisel selülit yağı, selülit jeli, selülit çayı ile uygulanan kürler ile bağ dokularının kuvvetlenmesi sağlanmaktadır.

Sağlık sorularında hemen her tür hastalıkta (kolesterol, şeker, tansiyon, prostat, bronşit, dolaşım, uykusuzluk, stress, zayıflama vb.) doğru ve bilinçli eller ile tedavi edilebilmektedir.

Işık Görgün KIRGIZ
Herbalist – Estetisyen

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

  • YENİ
  • YORUM