Cilt Kırışıklıklarından Kurtulmak İçin Faydalı Yöntemler

Cilt Kırışıklıklarından Kurtulmak İçin Faydalı Yöntemler

Bugün kırışıklıklar ve varislerden kurtulmak için lazerden peeling’e kadar birçok yeni yöntem geliştirilmiş durumda.Yeni kullanılmaya başlanılan bu tekniklerle, 1 saat ya da daha az bir sürede doktorunuzun ofisinde güzelleşebiliyorsunuz. Dr. Green’e göre bu yöntemlerin hiçbir yan etkisi, ya da iyileşme süreci yok, operasyondan sonra kendinizi mükemmel hissediyorsunuz.

Araştırmalar Amerika’da geçen yıl estetik yaptıran kişilerin % 227 oranında bir arttığını gösterirken, ameliyatsız tedavi yöntemi olan Collagen kullanımının da 1992’den bu yana % 51oranında arttığını bildiriyor.

Yeni trend daha küçük ve zahmetsiz operasyonlar doğrultusunda. Teknolojik ve prosedürel alandaki gelişmeler, çoğu kişinin estetik yöntemlerinden daha az para ödeyerek faydalanmasına sebep olduğundan bu tür tedaviler için kuyruklar oluşmuş durumda.

Acaba bu tedaviler ne kadar faydalı? Görünümünüzü daha düzgün hale getiren bu tedavilerde mucize beklemek yanlış. Yüzeysel olarak daha iyi görünmenizi sağlayan bu teknikler sarkan hatlarınızı tabii ki düzeltmiyor. Ama ameliyat sürenizi de bir 5 yıl ileriye atabiliyor. Bir kaç ayda bir yenilenen bu tedavilerle genç ve güzel görünebilir, kendinizi de iyi hissedebilirsiniz.

Bu tedavilerden bazıları:
Botox: Mikroskopik dozlarda enjekte edilen bu madde geçici olarak kasları donduruyor ve kırışıklık oluşumunu engelliyor. Zamanla kası körelterek yaşlanmayı da geciktiriyor. Bu yöntemle kaşlar, göz çevresi ve alındaki kırışıklıklar giderilebiliyor. Anestezi olarak yüzünüzün hissetmesini engelleyen bir krem kullanılıyor. İyileşme süresi yok, 3 aydan 6 aya kadar bir süre içinde tekrar uygulanması gerekiyor. Yan etki olarak göz kapağında bir hasar olabiliyor. Her bölge için 500$ civarı.

Yumuşak Doku Ogmentasyonu: Derinin altına enjekte edilen bu yöntemle çizgiler, kırışıklıklar ve hasar görmüş cilt tedavi olabiliyor. Burundan ağzın yanına kadar oluşan çizgilerin doldurulması için ideal bir yöntem. Anestezi olarak yüzün hissetmesini engelleyen bir krem kullanılıyor. 3 aydan 6 aya kadar bir süre içinde yenilenmesi gerekiyor. Yan etki olarak 3-4 saat içinde kaybolan bir kızarıklık olabiliyor. Collagen’e alerjiniz olup olmadığını mutlaka tedaviden önce öğrenin. Tedavi 400-425$ arası.

Peeling/Deri Soyulması: Bugün kullanılan (TCA) trichloracetic asit ve glycolic asit en populer iki yöntem. Bu yöntemlerle ağız çevresindeki çizgiler kaybolabiliyor. Bu tedavi sonrasında cilt parlaklık kazanıyor. Yüze, ellere, göğüse ve boyuna uygulanabiliyor. İyileşme süresi yok, yan etki olarak bir kaç saat sonra geçen kızarıklık, kuruluk olabilir. Koyu renk cilde sahip olan kadınlar peelingler konusunda çok dikkatli olmalılar. 125-225$ arası olan bu yöntem 15 günde bir olmak üzere 6 kere uygulandığında çok iyi sonuçlar elde edilebiliyor.

Microdermabrasion: Bu tedavide cilalama yöntemi uygulanarak aluminum oxide kristalleri cilt üzerine mekanik bir aletle sprey ediliyor. Bu yöntemle pırıl pırıl parlak bir cilde sahip olabiliyorsunuz. Az bir kızarıklık oluşabilir. 175-200$ arası olan bu tedavinin bir kaç kere yenilenmesi gerekmekte.

Lazer Tedavisi: Bu tedavide Nd/YAG ve diode lazerleri kullanılıyor. Cilt forma girerken, akneden oluşan izler, ve çizgiler ortadan kalkabiliyor. Yüz, boyun, göğüs ve ellerde kullanılıyor. Anastezi ya, yüzeysel ya da hiç kullanılmıyor. Yan etki olarak bir kaç saat içinde kaybolan kızarıklık ya da şişme meydana gelebiliyor. 400-600$ arası olan bu tedavinin 4 ya da 6 kere tekrarlanması gerekmekte.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

  • YENİ
  • YORUM