Cilt Kuruluğunun Sebepleri Nelerdir?

Cilt Kuruluğunun Sebepleri Nelerdir?

İnsanların birçoğunda bazen cilt çok yağlıdır bazen de kurudur. Cilt kuruluğunun tek nedeni yağ bezlerinin az salgılanmasından kaynaklıdır. Cilt kuruluğuna neden olan bazı farklı faktörlerde bulunmaktadır. Güneş karşısında fazla kalmak, deniz suyunu yüzünüzden arındırmayı unutmak, devamlı sabunla yüz yıkamak, losyon kullanmak gibi faktörler de cilt kuruluğunun sebeplerindendir.

İnsanlar genelde yıkanma sonrasında yüzlerinde ki gerginliği bilmezler ancak nemlendirici özelliği verdiğini zannederler. Aslında bu nemlendiricilik özelliği geçici bir süre olup ardından kuruluğa yol açmaktadır. Gün boyu cildinizin kuru olmasından çıkıp, rahat bir görüntü olmasını sağlamak istiyorsanız sizlere önerimiz asitsiz, yumuşak tonik ile losyonlu olanlarından silerek, ardından peçeteyle nemini almanız olacaktır.

Aynı zamanda cildiniz için yararlı olacak bir diğer formül de “gündüz kremi” kullanmak olacaktır. Cildi besler ve cildinizin yenilenmesi konusunda yardımcı olur.  Geceleri yatağınıza girmeden önce sizlere önerimiz özellikle kuru cildi olanlar için, besleyici krem kullanmak olacaktır. Bu uygulamayı ayda birkaç defa geceleyin yapmanız doğru olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

  • YENİ
  • YORUM