Cinsel Gücü Arttıran Yiyecekler

Cinsel Gücü Arttıran Yiyecekler

İngiliz doktor Carol Cooper bazı besinlerin cinsel performansı artığını bildiriyor. Erkeklerde ve kadınlarda hormonlarınızı çalıştıracak cinsel isteği, gücü artıracak ve seks yaşamınızı renklendirecek afrodizyak etkisi olan besinler şunlar:
Antep fıstığı: Protein ve bol E vitamini ihtiva eder. Cinsel arzuyu uyarır.

Ayçiçeği, kabak çekirdeği: Bol Protein ve E vitamini ihtiva eder. İktidarsızlığa engel olur. Kalp ve sinir hastalıklarını önler. Cinsel arzuyu artırır. Çam fıstığı’: Bol E vitamini içerir. Cinsel isteksizlik ve buna bağlı olarak ruhsal çöküntü ve kalp rahatsızlıklarında faydalı olabilir.

Greyfurt: C vitamin deposu. Vücuda gençlik ve dirilik verir. Sabah kahvaltıda bir bardak içilmesi tavsiye edilir.

Hardal: Cinsel arzuyu artırmanın yanı sıra sinirleri kuvvetlendirir.

Kekik: Vücudun savunma gücünü ve erkekte cinsel arzuyu artırır.

Kereviz: A, B, C vitaminleri başta olmak ile fosfor içerir. Çeşitli iç salgı bezlerine etki eder ve onların faaliyetlerini artırır.
Erkeklerde, cinsel güdüleri harekete geçirerek vakitsiz iktidarsızlığı önler. Vücuttaki oksitlenmeyi önlediği gibi kadınlarda adet dönemi öncesi şişkinliğin de önüne geçiyor.ldrar sökücü özelliği de vardır.

Kırmızı biber: Cinsel isteği çok artırır, selenyum oranı yüksektir. Ancak damar sertliği,üre ve tansiyon olanlar yememelidir.

Kişniş: Erkeklerde cinsel arzuyu artırır. Sinir sistemine çok yararlıdır. Bir bardak sıcak suya yarım kahve kaşığı kişniş karıştırılıp içilebilir.

Kuşdili: Tüm salgı bezlerini dengeli bir şekilde çalıştırır. Erkeklerde de kadınlarda olduğu gibi cinsel iktidarsızlığı giderir.

Maydanoz: Bedensel yorgunluk ve ruhsal bunalımı giderir. Erkeklerde cinsel gücü artırır.

Nane: Cinsel isteği çok artırır. Erkekte psikolojik iktidarsızlığı giderir.

Sivri biber: Bol miktarda C, P, K vitamini içerir. Erkeklerde cinsel isteği artırır.

Susam, Tarçın, Zencefil: Tüm vücudu uyararak bedensel ve zihinsel çalışma gücünü artırır. Cinsel isteği artırır, daha ateşli olmanızı sağlıyor.Mikroplara karşı dayanıklılık sağlıyor.

Çikolata: Bitter Çikolata çok az şekerli olmalı. Mutluluk hissi veren beyindeki kimyasal hormonların salgılanmasına
yardımcı oluyor.

Fıstık, Fındık, Ceviz, Badem: Lif, protein ve vitamin bakımdan zengindir. Sindirim sisteminizin hızla çalışmasına yardımcı olur. Kasların ve beyin daha düzenli çalışmasını ve daha az yorulmasını sağlar ve cinsel güçü arttırır.

Ginseng: Çin’de yıllardır seks sorunları için kullanılıyor. Seks isteğini ciddi oranda da artırıyor.

Hindi: İstiridyeden daha fazla çinko ihtiva ediyor. Üstelik daha ucuz ve protein açısından da zengin.

İstiridye: İstiridyenin afrodizyak olduğu yıllardır biliniyor. İçindeki çinko spermin çoğalmasına neden olduğu gibi cinsel gücü de artırıyor. Eğer istiridye bulamazsanız çinko tabletleri alın. Ancak günde 9.5 miligramdan fazla olmamalı.

Muz: Mineral, magnesiyum, demir, lif ve C vitamini bakımından çok zengindir, sperm üretimini artırır. Özellikle kabuğu ile pişirilen muzun afrodizyak etkisi daha fazla.

Roka: Bolca demir ve C vitamini içerir.Hem alyuvarların sayısını, hem de cinsel gücü artırıyor.

Karides, İstakoz, yumurta, kepek, yulaf, mercimek, nohut, kuru fasulye: Protein, yağ, karbonhidrat ve liften Bl vitamini, sodyum, kalsiyum, demir, mineraller içerir.

Soya fasulye, soya peyniri, sütü, kıyması, filizi, soya unu: B kompleksi vitaminler çinko, kalsiyum, magnesiyum, demir, krom, selenyum olmak üzere pek çok minerallerin organik tuzların elzem amino asitler içeren soya protein testosteron hormon salgısını etkileyerek cinsel gücü artırıyor.

Sarımsak: Al, Bl, C kükürtlü yağı içeriğinde bol miktarda akil sülfür bulunur. Sarımsağın en önemli özelliği insana canlılık vermesi hormonları harekete geçirmesidir.

Zeytinyağı: E vitamini açısından zengindir hücreleri yeniler canlılık verir.

Pekmez: Pekmezde bulunan mineraller en önemlileri demir, kalsiyum ve potasyumdur. Demir vücutta başta kırmızı kan hücrelerini bileşiminde yer alarak oksijen taşıma fonksiyonunu görür ve kişinin enerjisini ve cinsel gücün artmasını sağlar.

İncir, Kayısı, Havuç, Ispanak, Brokoli: A vitamini, çinko, potasyum, kalsiyum, demir, fosfor, B, C vitamini içerir. Cinsel isteği artırır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

  • YENİ
  • YORUM