Cinsel Yaşamınızın Kalitesini Artırın!

Cinsel Yaşamınızın Kalitesini Artırın!

Güçlü bir cinsel yaşam için bol miktarda vitamin alınması gerekir, sağlıklı bir cinsel yaşam sağlamak için beslenme desteği gerekebilir. Yapılabilecek en iyi şey, dengeli beslenmektir. Sadece cinsel yaşamı değil gene sağlığı da etkilemek için sağlıklı beslenmeliyiz. Öncelikle düzgün ve dengeli bir kahvaltı edin. Protein ve lif içeren taze çilek, yoğurt, kepekli ekmek ve fıstık ezmesi yiyebilirsiniz. Sindirimi uzun süreceğinden bir sonraki öğün için acele etmemiş olursunuz. Kararlı bir enerji için kahvaltı etmek şarttır.

Bu alışkanlık ile enerjiniz artacak ve eşiniz ile daha hoş vakit geçireceksiniz. Sakın krem peynir – simit ikilisini tercih etmeyin. Karbonhidrat açısından zengin besinler kan şekerine etki ederek halsiz bırakıyor. Bol bol sıvı tüketin. Zihinsel ve fiziksel destek sağlar, tüm gün ve gece için yararlıdır. Az sıvı alırsanız cinsel hayatınızı olumsuz etkiler. Düşük kalorili yiyecekler yiyip bol su içmeye bakın.

Çay ve kahve güne odaklanmanızı sağlayabilir ama gün sonunda yorgun hissettirir. Tüm günün enerjisini alan ve yorgun hissettiren içecekler, kola, çay, kahve, buzlu çay gibi kafeinli içeceklerdir. Merkezi sinir sistemini uyarır ve cinsel yaşamı olumsuz etkiler. Yağ tüketin; yağlar seks hormonları testosteron ve östrojen üretmek için gereklidir. Düşük yağlı diyetler uygulamayın aksi halde kadınlar ve erkekler için önemli olan bu hormonlar yeterli düzeyde olmayacaktır.

Zeytinyağı, balık ve ceviz yağı tüketin. Omega 3 yağları adet sancısı ve menopozda ateş basması sorunlarına iyi gelmektedir. Bunların yanı sıra, tavuk, balık ve protein tüketin. Aşırıya kaçmadan kırmızı şarap için. Bitter çikolata yiyin. Akşam yemeğinden sonra çikolata yemek cinsel yaşamın kalitesini artırır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

  • YENİ
  • YORUM