Diş Telleri ve Bilinmesi Gerekenler

Diş Telleri ve Bilinmesi Gerekenler

Diş telleri yanlış sıralanmış dişleri ve çene bozukluklarını tedavi etmede kullanılır. Genellikle çenesi hala gelişmekte olan çocuklar üzerinde daha sık uygulanır. Yine de gelişin teknoloji ile diş telleri ileri yaşlardaki hastalarda da olumlu sonuçlar vermektedir.

Diş Telleri Neden Önemlidir?
Diş teli uygulamasının en önemli nedenlerinden biri görünüşü daha da güzel hale getirmektir. Ayrıca ortaya çıkan çene bozuklukları ağız sağlığını kötü yönde etkiler ve bu da diş ve diş eti hastalıklarına neden olur.

Diş Telinı Kimler Uygular?
Diş teli uygulaması kalifiye bir ortodentist tarafından yapılır. Ortodentistler daha ileri eğitim görmiş diş doktorlarıdır. Bu eğitimi görmeyen normal dişçiler diş teli uygulamasını gerçekleştiremez.

Diş Teli Hangi Koşullarda Uygulanır?
Dişleriniz düzgün değilse, iç yanak ısırma, çiğneme sorununuz varsa, dişerinizin arkasında yeni dişler çıkıyorsa, çenenizden garip sesler geliyorsa, dilerinizin arasında aşırı boşluklar varsa diş teli uygulamasına ihtiyacınız var demektir.

Dişlerde Hizalanma Bozukluklarının Nedenleri Nelerdir?
Genellikle genetiğin etkili olduğu bu sorunun parmak emme, diş fırçalamama, damak rahatsızlıkları ve erken süt dişi kaybı gibi nedenleri de vardır.

Diş Telleri Nasıl Etkili Olur?
Diş telleri dişlere ve çeneye yavaşça ve düzenli bir baskı uygular. Çocuklarda dişler gelişim aşamasında olduğu için teller düzgün gelişmesine yardımcı olur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

  • YENİ
  • YORUM