Dişlerin Genç Görünümü Korunabilir Mi?

Dişlerin Genç Görünümü Korunabilir Mi?

Yaşlanma sürecinden dişler de etkilenerek yıpranır ve renkleri koyulaşır. Altı ayda bir diş taşı temizliği ve ağız bakımı dişlerin yaşlanma sürecini yavaşlatmak için gereklidir. Yaşlı yüz görünümünün bir nedeni de dişlerdeki aşınmalardır. Dişler aşındıkça boyları kısalır, anatomik formları bozulur ve dudaklara uyumlu olan diş kavisleri kaybolur. Dudaklar rahat pozisyondayken görünmeyen kısa dişler kişiyi yaşlı gösterir.

Dişleri doğal boylarına tekrar yaklaştırıp şekillerini yüzün estetiğine uyumlu hale getirmek mümkündür. Son teknolojik seramikler (örneğin metal içermeyen zirkonyum porselenler), yaprak şeklinde porselenlerle harika bir estetik ve genç görünüm sağlanabilir.

Yüzdeki genç görünümü sağlamak için gerekli olan bir diğer konu ise dişi çevreleyen çene kemiği ve dişi destekleyen dokuların durumudur. Çene kemiği, yanak ile dudaklarımıza destek olur ve dolgunluk sağlar. Çene kemiğindeki erimeleri yavaşlatmak için düzenli diş taşı temizliği yapılmalıdır. Ayrıca diş çekimlerinden sonra çene kemiğinde hızlı bir erime olur. Çekilen dişlerin yerine implant uygulanarak kemikteki erime durdurulabilir. Klasik köprü ile ancak diş boşluğunu doldurulur, ancak çene kemiğindeki erimeyi durdurulamaz, implant uygulaması ile çene kemiği korunur, dolayısıyla yanak ve dudaklar içeri doğru çökmez ve dolgunluk sağlanır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Hiçbirini yapmıyoruz açıkcası. Diş bakımı sıfır diyebilirim kendi adıma. Yakında çürüklerin sayısı artar.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

  • YENİ
  • YORUM