Erken Boşalma Sorununun Nedenleri

Erken Boşalma Sorununun Nedenleri

Erken boşalma veya geç boşalma erkeklerin sık karşılaştığı boşalma sorunlarındandır. Bu sorunlar erkeklerin öz güvenlerinin zedelenmesine neden olabilir.

Normal bir durumda eğer erkek ortalama boşalma süresinden biraz geç boşalıyorsa iki taraf da seksten daha fazla zevk alabilir. Diğer bir taraftan eğer erkek ortalama boşalma süresinden daha erken bir zamanda boşalırsa bu durum iki taraf içinde hayal kırıklığı yaratabilir.

Erken veya geç boşalmanın yanı sıra erkeklerde görülen diğer bir boşalma sorunu da spermlerin kalitesidir. Eğer biraz gözlemlerseniz boşalma kalitesi düşük olsa bile daha fazla zevk aldığınız göreceksiniz. Bunun nedeni sıvının daha katı bir formda olmasıdır. Miktarca az fakat hafif katı formda olan sıvı akışkan haldeki sıvıdan daha fazla zevk verir.

Genellikle bu boşalma sorunlarının nedeni fiziksel olmasından çok psikolojiktir. Bazı durumlarda hem fiziksel hem de psikolojik faktörler boşalma sorunlarına neden olabilir.

Erken boşalma sorununa göz attığımızda sorunun fiziksel, nörolojik veya yapı sorunlarına bağlı olmadığını görürüz. Erken boşalma genellikle psikolojik sorunlar ilişkilendirilir. Bunun nedenleri partnerini tatmin edememe korkusu, cinsel yolla bulaşan hastalığa yakalanma korkusu veya partnerini hamile bırakma korkusu olabilir.

Geç boşalma sorunu ise genellikle diyabet, sinirlerde hasarlar, antidepresanlar, düşük libido, istenmeyen partner gibi nedenlere bağlı olarak gelişebilir. Bu sorunun en önemli diğer bir nedeni ise mastürbasyon yapmaktır. Aşırı mastürbasyon yapmak geç boşalmalara neden olabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

  • YENİ
  • YORUM