Evde Cilt Bakımı ve Bilmeniz Gerekenler

Evde Cilt Bakımı ve Bilmeniz Gerekenler

Cildiniz İçin Ev Bakımı
Günlük ve haftalık olarak önerilen bakımlar bazılarımız için zaman kaybı, bazılarımız için ise karmaşık bir kozmetik tüketimi olarak görülse de cildimizin maruz kaldığı birçok olumsuz etken ve yaş faktörü göz önünde bulundurulduğu zaman bakımın önemi ortaya konmaktadır.

Temizleyiciler, tonikler, gündüz ve gece kullandığımız kremler, haftada bir uygulanmasını önerdiğimiz yumuşak peelingler, göz çevresi kremleri ve ısrarla vurguladığımız güneş ışınlarını filtreleyici koruyucu kremler… Gün boyu cilt üstünde biriken toz, cilt yağı, sivilcelerden kaynaklanan iltihap ve birçok metabolizma atığı, egzoz, nikotin, makyaj artığı gibi kirlerin ciltten temizlenmesi için kullandığımız ilk adımımız temizleyicilerimizdir.

TEMİZLEYİCİLERİMİZ
Cilt tiplerine göre uzmanınızın belirlediği süt, jel, sabun, köpük ve benzeri bir ürünle cildimizi bahsettiğimiz tüm dış faktörlerden arındırmak için kullanmamız gereken birinci basamaktır. Uygulamadan sonra cilt üstündeki kirler çözülür ve cilt hava alır.

TONİKLER
Bitki özlerinden elde edilmiş solüsyonlar, cilt tipine göre antiseptik ve PH dengeleyicidirler.
Kan dolaşımını uyarır, cildin fonksiyonunu arttırır, cilde hareket verir ve krem uygulamasına hazır hale etirir.

GÜNDÜZ KREMLERİ
Genellikle günün ve ortamın dış etkenlerine karşı cildi korumaya ve rahatlatmaya yönelik olan bu ürünler yağlı ciltler için hazırlanan formüllerle gün içinde yaşanacak parlamayı giderirler ve mikroplara karşı savunmayı güçlendirirler. Kuru ciltler için hazırlanan formüllerle ise gün içinde cildin yaşayacağı gerginliğin ortadan kalkmasına yardımcı olurlar. Birçoğunun içinde bulunan SPF cildimizin güneş ışınlarından korunmasını sağlar.

GECE KREMLERİ
Cildin fonksiyonlarını desteklemek, yağ ve nem dengesini sağlamak, vitamin eksikliğini gidermek ve onarımını teşvik etmek üzere hazırlanmış ürünlerdir. Cildin kendini onarma yoğunluğunun en yüksek olduğu gece saatlerinde kullanılır.

GÖZ ÇEVRESİ KREMLERİ
Göz çevresi, deri yapısından dolayı diğer kremleri içine alamaz. Özel olarak hazırlanmış göz çevresi kremleri 20-25 yaş sonrası göz mimiklerinin daha yumuşak geçişlerde olmasını ve çevresel faktörlerden korunmayı sağlar.

PEELİNGLER
Cildin kendini yenilemesi sürecinde cilt üstündeki ölü hücre tabakasının arındırılması için vazgeçilmez bir üründür. Aşağıdan yukarıya doğru gelen hücreler için yer açmak sağlıklı bir cildin temel şartıdır. Cilt yapısına göre haftada bir ya da iki haftada bir uygulayabileceğimiz yumuşak peelingler cilde uzun süreli ferahlık, şeffaflık, nefes alma hissi ve canlılık kazandırır.

Sabaha kadar beslenen ve yenilenen cildimiz sabah yine kirlenmiş ve alkali ortamına girmiştir. 12 saatte bir uygulanan periyodik ev bakımına devam edilerek cilt sürekli olarak en güçlü olduğu ortamda tutulabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

  • YENİ
  • YORUM