Evlilik Seks Hayatını Öldürüyor mu?

Evlilik Seks Hayatını Öldürüyor mu?

Evlilik seks hayatın açısında pek de faydalı görünmüyor. İngiltere’de yapılan bir ankete göre evlenmeden önce haftada ortalama 4 kez seks yapan çiftler evlendikten sonra haftada bir kez seks yapmaya başlıyor.

Araştırmacılar çiftlerin evlenmeden önce daha fazla seks yaptığını ve seksin evlilikten sonra önemli ölçüde azalma gösterdiğini ortaya koydu. Araştırma için İngiltere’de 3.000 çift üzerinde bir anket uygulandı. Bu araştırmaya 10 çiftten 6’sı evliliğin seks yaşamını olumsuz yönde etkilediğini düşünüyor.

Araştırma ayrıca evlenen çiftlerin sevgiliden çok arkadaş gibi yaşadıkları bulgusuna da ulaştı. Araştırmacılar evlilikten sonra çiftlerin destekleyici, komik ve hala nazik olabileceklerini fakat yatak odasında belli adımlar atılmadığı sürece seks hayatının tehlikeye gireceğini belirtti.

Anket sonucu çiftlerin %59’u seks hayatılarının evlilik ile sona erme noktasına geldiğini belirtti. Ayrıca sonuçlar 10 çiftten 8’inin devamlı olarak aynı yerde, aynı zamanda ve aynı pozisyonda seks yaptığını gösterdi. Çiftlerin %79’unun iyi bir gece uykusunu zahmetli ve yorucu sekse tercih ettikleri anlaşıldı.

Katılımcıların beşte biri seks hayatları gelişmezse ve eğer imkanları olursa başka bir kişi ile tek gecelik bir cinsel ilişki yaşayabileceğini açıklarken katılımcıların neredeyse üçte birinin seks ihtiyaçlarını gidermek için tek gecelik ilişkiler yaşadığını ortaya kondu.

Araştırma sonuçları katılımcıların 2/3’ünün sıkıcı ve mutsuz seks yaşamlarını evliliğe bağladıklarını ve %80’inin haftada bir kez seks yapmaktan sıkıldığını gösterdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

  • YENİ
  • YORUM