Göz Çevresindeki Mor Halkalardan Kurtulun!

Göz Çevresindeki Mor Halkalardan Kurtulun!

Normal uyku alma süresinden daha az yada daha fazla uyumak, yatmadan önce alkol almak, aşırı derece kafeinli içeçekler tüketme,bilgisayar ve televizyon ışıklarına uzun süre maruz kalmak, sigara kullanmak sabahları gözlerinizin şişmesine ve göz altlarınızın morarmasına neden olur. Ertesi gün ferah ve dinç bir yüzle uyanmak istiyorsanız uygulamanız gereken birkaç önlem var.

Göz altı torbaları, göz altındaki mor halkalardan ya şişliklerden kurtulmak için ne yapmalı?
Gözlerinize yapacağınız çaylarla morarma ve yorgunluğu giderebilirsiniz.Mesela, bir tutam ıhlamuru 1 çay bardağı kaynar suya ilave edip 10 dk demleyin ve soğumaya bırakın.2 makyaj pamuğu çaya batırıp göz kapaklarınıza tampon yapın.10 dk bekletip, yıkayın. Gözlerinizin dinlenmesi için 2 dilim çiğ patetesi göz kapaklarınıza koyup, 15 dk bekletin, sorununuz kronikleştiyse ve hala değişmiyorsa spor yapmanızda fayda var.

Yürüme, koşma ve yüzme, vücuttaki şişliklerin giderilmesinde etkili oluyor.Ayrıca acilen göz şişliklerinin kaybolmasını istiyorsanız bir parça buzu göz çevresine sürebilirsiniz.

Ayrıca işi gözleri makyajla kamufle etmek de mümkün.Öncelikle ten renginize uygun kapatıcıyı elmacık kemiklerinize kadar geniş bi alanda uygulayın.Farınızı koyu renk seçmeye ve rimelide sadece üst kirpiklere sürmeye dikkat edin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

  • YENİ
  • YORUM