Göz Makyajı Nasıl Yapılır, Teknikleri Nelerdir?

Göz Makyajı Nasıl Yapılır, Teknikleri Nelerdir?

Koyu renkli makyajlara doyduğumuz, ferah renkleri ve yumuşak dokuları özlediğimiz şu dönemde yaz görüntüsü için çeşitli mavileri özellikle de okyanus mavisini kullanabiliriz.

Sık sık düğün, davet ve organizasyonlara katıldığımız bu mevsimde yapılan makyajın her şeyden önce tüy gibi hafif olması gerekir. Bu nedenle ciltle mükemmel bağlantı kurabilen, cildi taze ve genç gösteren bir göz makyajı seçilmelidir.

Yaz aylarında ten rengimizin değişmesi, kullanacağımız fondöten renginin de değişmesi demektir. Sıcaktan kaynaklanan ter ve yağlanmalar için mutlaka pudra kullanılmalıdır. Fondöten yüze noktalar halinde bırakılarak sünger yardımı ile tüm yüze eşit biçimde sürülmelidir. Yüz şekline göre ortaya çıkartılacak kısımlara, 1 ton açık, vurgulanmasını istemediğimiz bölümlere 1 ton koyu fondöten uygulanmalıdır.

GÖZLER
Gözlere şekil vermek için üç ton gerekir. Işık, ara ton ve gölge. Burada unutulmaması gereken temel kural, ışık verdiğimiz her noktanın daha belirgin görüneceği, gölge verdiğiniz ya da daha koyu renkle boyadığınız her noktanın geri plana atılacağıdır.

IŞIK
Parlak, daha çarpıcı bir etki yaratır, örneğin çukur gözler için daha parlak bir ışık tonu gözü daha çok açar. Kullandığınız ışık tonu ne kadar açıksa görüntünüz de o kadar çarpıcı olur.
Yumuşak veya ten rengi bir ton size daha az çarpıcı bir görünüm verir. Işığı göz kapağı ve kaş kemiğine uygulamamız gerekir.

GÖLGE
Gölge uygulamak için, far fırçasıyla dış köşeden içe doğru üst kirpik çizgisi boyunca gölge tonunu sürün. Daha sonra sürdüğünüz farı göz kapağı kat çizgisinin dış kısmına doğru çekin ve içe doğru yayın. Ayrıca gölge rengini alt kirpik çizgisinin altına uygulayarak göz kalemini daha da öne çıkartabilirsiniz. Dumanlı bir bakış yaratmak için gölge rengini göz kapağının tümüne kullanabilirsiniz. Kalem kullanarak gözünüzü farklı şekillerde çizebilir ve sınırlarını belirleyebilirsiniz. Ya da bu adımı tamamen atlayabilirsiniz.

GELİNLER İÇİN ÖNERİ
Gelin makyajında mümkün olduğunca akmayan ve porselen görüntüsü veren ürünler kullanılmalıdır. Uçuk pembe, şeftali, gri, somon, su yeşili, toprak rengi gibi renkler geline gülümseyen, masum bir ifade verecektir. Simli farlar ve pudralar da ışıltı sağlayacaktır. Bu özel günde mutlaka, suya dayanıklı rimel (waterproof) kullanılmalıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

  • YENİ
  • YORUM