Güzellik, Doğru Beslenme İle Olur

Güzellik, Doğru Beslenme İle Olur

Beslenme uzmanları, bilinçli beslenmenin vücudun direncini arttırdığını, doğal besinlerin daha çok tercih edilmesi gerektiğini vurgularken, güzellik için beslenmenin önemli olduğunu söylüyor.

Göğüsleriniz için; Günde iki kere ananas suyu için. Ananas dokuları gerginleştirdiğinden göğüsleriniz de gergin bir hal alacaktır.

Tırnaklarınız için; Tırnaklarınızın yeterli proteini alabilmesi için her gün mutlaka yoğurt yiyin. Eğrer tırnaklarınız çabuk kırılıyor ise yer fıstığı ve ceviz içerisinde biotin içerdiğinden, kırılmaya karşı iyi gelecektir.

Düzgün bir cilt için; Düzgün bir cilde sahip olmak istiyorsanız, her gün ayçiçek veya kabak çekirdeği yiyin. Vücuttaki çinko eksikliği derinin daha çabuk buruşmasına ve tahrip olmasına neden olur. Yumuşak bir cilt için A vitamini içeren gıdalar en idealidir.

Dişleriniz için; Günde 150 gram yağsız beyaz peynir yenilmesi içerdiği kalsiyumdan ötürü, dişleri kuvvetlenndirir ve beyazlatır.

Saçlarınız için; Saçlarınız güçlü ve gür olmasını istiyorsanız hafta da en az 4 yumurta yemelisiniz. Bol protein içeren besinler düzenli olarak alındığınıda saçların gürleşmesine neden olur.

Gözler İçin; Haftada üç kere bitkisel yağla pişirilmiş havuç yiyin. Havuçtaki A ve E vitaminleri görmeyi kuvvetlendirir, gözlere parlaklık kazandırır. Kepek, çavdar ekmekleri içerdikleri selen elementinden dolayı gözleri hastalık mikroplarından korur.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
güzellik

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

  • YENİ
  • YORUM