Halsizliğin Nedenleri Nelerdir, Ne Yapmalı?

Halsizliğin Nedenleri Nelerdir, Ne Yapmalı?

Halsizliğin temel nedeni yüksek sesli ortamlardır. Stresi arttıran ve dolaylı yollardan tansiyonun yükselmesine neden olan gürültü, halsiz ve uykulu bir hâl almanıza neden olur. Buna çözüm olarak günlük yaşamızında gürültülü ortamlardan kaçınmanızı ve sürekli aynı sesi çıkaran (saat gibi) eşyalarınızdan kurtulmanızı önerebiliriz.

Çay ve Kahve Tüketimi
Günlük 5 bardaktan fazlası zararlı olan çay ve tüketimi, vücudunuzdaki enerjinin çabuk tüketilmesine ve devamında gün bitmeden halsizlik oluşmasına neden olur. Yapmanız gerekn, çay ve kahve tüketimini asgari düzeye indirgemek veya kafeinsiz kahve tüketmektir.

Düşük Su Tüketimi
Bir insanın günlük su ihtiyacı 8 su bardağı kadardır. Eğer günlük su ihtiyacınızı karşılamazsanız yorgun hissetmeniz ve halsiz kalmanız olağandır.

Cep Telefonu
15 dakikadan uzun cep telefonu görüşmesi yapmanız veya cep telefonlarının yoğun olarak bulunduğu bir ortamda bulunmanız, halsizliğe neden olur.Günlük yaşantıda telefonu kullanmadığınız durumlarda yanınızda bulundurmamanızı öneriyoruz..Özellikle de gece uyurken telefonu kapatın veya uzağınızda bulundurun.

Sıcak Su ile Duş
Duşta kullanılan suyun fazla sıcak olması yorucu bir etki gösterir ve halsizliğe neden olur. Sabah alacaksanız soğuk, yatmadan önce alacaksanız sıcak bir duş almanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

  • YENİ
  • YORUM