Horlama Sorununa Karşı Operasyonlar

Horlama Sorununa Karşı Operasyonlar

Horlama rahatsızlığının iyileştirilmesi için operasyon uygulayan uzmanlar kulak-burun-boğaz uzmanlarıdır. Horlama ameliyatı genellikle kozmetik amaçlı ameliyatlar arasında yer almaktadır. Horlama sorunu solunum yolu rahatsızlıkları arasında yer alır. Uyku problemleri genellikle iki türlü tedavi edilir. Bunlar ameliyat içeren ameliyat içermeyen prosedürlerdir. Horlama rahatsızlığına karşı uygulanan tedavi ameliyat içermeyen bir prosedürdür.

Lazer Destekli Uvulopalatoplasti: Bu prosedür genellikle uyku apnesi olan kişilerde uygulanır. Bu prosedürde C02 lazer ışınları ağızın üst arka bölgesinde yer alan ve uvula yani küçük dil adı verilen doku alınır. Horlama sorunun aşılabilmesi için bu süreç yaklaşık olarak 2-6 seans arasında devam eder.

Radyo Dalgası Doku Ablasyonu: Somnoplasti olarak da bilinen bu prosedür ile radya dalgaları kullanılarak kişinin uvulası küçültülür ve böylece horlama sorunun önüne geçilmiş olunur.

Dil Süspansiyonu Prosedürü: Bu süreçte kişinin çene kemiğine küçük bir vida yerleştirilir ve bu vida uyku esnasında dilin havayolunu tıkamasını engeller.

Nasal Ameliyat: Bu ameliyat ile burunda solunumu engelleyen oluşumlar alınır. Nasal ameliyat olan kişilerin solunum problemler büyük ölçüde iyileştirilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

  • YENİ
  • YORUM