İktidarsızlık Nedir?

İktidarsızlık Nedir?

Erkek sağlığının önemli rahatsızlıklarından biridir iktidarsızlık..

Çoğu erkeğin en büyük problemlerinden biri olan iktidarsızlık nedir?
Erkeğin cinsel sorunlarını değerlendiren otorite bilim adamları, iktidarsızlığı, “Cinsel fonksiyon bozukluğu yakınması bulunan bir kişide istek olmasına rağmen, altı ayı aşkın bir süre, cinsel ilişki sağlayabilecek düzeyde penisinde sertleşme olmaması durumu” şeklinde tarif ediyorlar.

Halk arasında “iktidarsızlık” olarak, bilim dilinse ise “empotans” denilen penisin sertleşmemesi durumu neden kaynaklanır?
Penisin sertleşmesini sağlayan etkenler; damarsal, sinirsel, hormonal ve ruhsal faktörlerle birlikte ortaya konulan fiziksel bir durumdur. Bu etkenlerden birinin ya da birkaçının bulunması iktidarsızlığı oluşturabilir.

Damarsal etkenlerin iktidarsızlıktaki önemi nedir?
Damarsal etkenler, iktidarsızlıkta organik nedenlerin başında yer alır. Bu konuda asıl sorun, penise kan getiren ya da penisin kendi içindeki atardamarlardaki tıkanmalar ve damar sertliğinden oluşan iktidarsızlıklar büyük önem taşır.

İktidarsızlıkta başka neler etkili olur?
Uzmanlara göre, omurilik yaralanmaları, omurilik tümörleri veya sinirlerde tahribat yapan hastalıklar ile özellikle şeker hastalığı, organik iktidarsızlık sebepleri arasında yüzde 50′den fazla bir yer tutar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

  • YENİ
  • YORUM