Jilet İzi Nasıl Geçer?

Jilet İzi Nasıl Geçer?

Faça, jilet izleri nasıl geçer?
Bazı psikolojik nedenler sonucunda vücudun çeşitli bölgelerine jiletle kesik atarak (Faça atarak) oluşturulan yara izlerine (Scar) denir.

Günümüz teknolojisine göre bu izler tamamen ortadan kaldırılamıyor olsada yara ve jilet izlerini en az dereceye indirebilen ameliyatlar yapılmaktadır.

Fakat yaranın derinliği ve kişinin cildine göre de yaranın kapanması değişmektedir.Yaraların tedavi yöntemi dikiş ve cerrahi operasyondur.Herkesçe bilindiği üzere bu yöntemler hayli zor ve dikkat gerektiren yöntemlerdir.

Hastanın yara ve kesik bölümü uyuşturularak hiç bir şekilde canı yanmadan tedavi görülür.dikildikten sonra pansuman ve bakım gerektirmektedir.Düzelmesi kişinin yaraya iyi bakmasıylada ilgilidir.

Ne kadar dikiş ve cerrahiden geçmiş bölgeyi korur mikrop kapmasını ve hava almasını engellersek o kadar çabuk iyileşir.Dikiş yaranın kendi haline bırakılınca iyileşmesinden oluşan görüntüden daha minimum derecede iz bırakmaktadır.

Yaranın iyileşme sürücide önemlidir zamanı geçmiş yaraya dikiş uygulandığındaki vereceği sonuçla yeni oluşan yaranın dikilmesi sonucu bir olamaz.Kendimize dikkat etmeli ekorumalıyız her zaman oluşan yara ve kesilmeler masum olmayabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

  • YENİ
  • YORUM