Kalıcı Makyaj Nedir, Nasıl Uygulanır?

Kalıcı Makyaj Nedir, Nasıl Uygulanır?

Kalıcı makyaj nedir?
İngilizce adı ”permanent make up” olan ve dayanma süresi 2 ile 5 yıl arasında değişen kalıcı makyaj, yüzyıllar öncesine dayanan bir geçmişe sahiptir ve Çinlilere ait bir uygulamadır. Micro-pigment (kalıcı makyaj) uygulaması, doğal ve mineral renklerin deri altına enjekte edilmesidir. Eski zamanlarda barut ve kurum gibi renklendiricilerle uygulanan bu yöntem günümüzde çok daha teknik ve sterildir.

Kalıcı makyaj uygulamaları nelerdir?
Dudak, kaş ve göz çevresine uygulanan birkaç seanslık kalıcı makyaj sonrasında hoşlanacağınız bir görüntüye kavuşmanız mümkün. Leke giderme, boşluk doldurma, kontür düzeltme gibi kusur giderici özellikleri olduğu gibi makyaj amaçlı da uygulanmaktadır. Kesinlikle bir doktor, dermatalog ya da uzman estetisyen tarafından yapılmalıdır. Ufak tefek kusurlardan kurtulmak ya da zaman kazanmak amacıyla bu yöntem çok yararlıdır. Çalışan bayanlar, sporcular, lens kullananlar, elleri titreyenler, seyrek kaş ve kirpiğe sahip olanlar, kemoterapi tedavisi görenler, yüzünde asimetri bulunanlar daha çok bu uygulamaya rağbet etmektedirler.

Bitkilerden elde edilmiş doğal boyalarla yapıldığı için alerjik reaksiyona neden olmazlar. Tek seferlik iğne ile uygulanır. Gereken hijyen sağlanırsa hiçbir problem yaşanmaz ama kullanılan diğer cihazların da temizliğine özen gösterilmelidir. genellikle 2 seans olarak yapılır. 1.seansta çizgi ve hat belirleme; 2.seansta ise renklendirme işlemi uygulanmaktadır. Yaklaşık 2-3 saatlik bir sürede işlem tamamlanır.

Uçuk çıkaran kişiler ve şeker hastaları dikkat etmeli ve yapılış esnasında kanama yaşamamalıdırlar. Uygulamadan sonraki ilk 24 saatte banyo yapmak yasaktır. Sonraki 1 haftada güneşlenmek ve solaryuma girmek sakıncalı olabilir.

Kalıcı makyaj nasıl silinir?
Kalıcı makyaj çıkarmanın en etkili yolu lazerdir, fakat mutlaka bir doktor tarafından yapılmalıdır. bu işlemin uygulanabilmesi için kalıcı makyajın üstünden en az 2 ayın geçmiş olması gerekmektedir. en az 4 defa uygulama sonrasında sonuç veren lazer, sadece siyah renklerde etkilidir. kırmızı tonlardaysa bir sonuç vermez.Bu tür durumlardaysa renkli kısmın üstüne ten rengi enjeksiyon yapılarak kalıcı makyajdan arındırılır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Merhaba, silme işleminde NdYag lazer oldukça etkili, çünkü cihaz sadece Kalıcı makyaj silmekle veya benleri silmek üzere üretilmiş. Ancak kırmızılarda etkili. Kırmızı renk ilk seanta grileşir ve sonra gri tonları gören başlık ile silme uygulamasına devam edilir. Dolayısıyla kırmızı ton da koyuluğuna bağlı olarak seans seans silinir. Bilgilerinize

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

  • YENİ
  • YORUM