Kavitasyon Nedir? Kavitasyon Sistemi İle Zayıflama

Kavitasyon Nedir? Kavitasyon Sistemi İle Zayıflama

Değişen yaşam şartları, beslenme alışkanlıkları kilo sorununu da gündeme getirmektedir.

Kişisel farklılıklara bağlı olarak, vücut yağ dağılımı değişiklik gösterir. Erkeklerde karın, bayanlarda karın, bacak ve basen en çok problemin yaşandığı bölgelerdir. Genellikle istenen kiloya inildikten sonra bile bölgesel sorunlar devam edebilir. Yapılan düzenli egzersizler çözüm getirmiyorsa ek bir yönteme ihtiyaç var demektir.
Mezoterapi, karboksiterapi, radyofrekans bölgesel zayıflama amacıyla kullanılan yöntemlerdir.

Bunlara kısaca göz atacak olursak, mezoterapi bazı ilaçların cilt altına uygulanmasıdır. İncelmenin istendiği bölgeye yağ eritici, dolaşımı düzenleyici, onarıcı ilaçlar minik iğnelerle haftalık seanslar şeklinde yapılır. Sonuçlar 4 uygulama sonra başlar.

Karboksiterapi’de cilt altına karbondioksit enjekte edilir. Dokularda dolaşım düzenlenir. Yağlar parçalanır. Cilt yapısı düzelir. Sıklık artışı ve toparlama olur. Haftada 2 kez uygulanır. 4 seans sonra cevaplar başlar.

Radyofrekans tedavisi ile cilde radyo dalgası uygulayarak kollajen liflerde yapılanma, çoğalma sağlanır. Bölgede şekillenme, toparlanma, incelme ve selülit tedavisi yapılır. 10 seans uygulanır.

Kavitasyon nedir?
Kavitasyon sistemi, daha hızlı yöntem arayışları sonucu geliştirilen bir yöntemdir, ilk seanstan itibaren 2-3 cm incelmeler sağlanır.

Ses dalgalarının belirli yoğunlukta kullanımı çevredeki dokulara zarar vermeden yağ hücrelerinde hasara neden olur. Bu yolla bölgeden yağlar açığa çıkar, kan dolaşıma katılır. Tedavi oldukça yüksek hasta konforu sağlar. Uygulama başlığı incelmesi istenen bölgeye uygulanır. Hasta bu sırada herhangi bir rahatsızlık, kızarma, morarma hissetmez. Bölgede her hangi bir şekil bozukluğu yapmadan incelme sağlar hatta liposuction sonrası oluşan deformasyonlarda da kullanılabilir.

İyileşme süresi gerektirmez. Tedavi sırasında alınan gıdalarda yağ oranı azaltılmalı ve günlük aktivite arttırılmalıdır.

Kavitasyon yöntemi direk olarak kilo vermek amacıyla kullanılmasa da metabolizma üzerindeki hızlandırıcı etkisi kilo kayıplarına da neden olabilir.
Yağ hücrelerinde oluşan hasar tekrar bu bölgeye yağ depolanmasını zorlaştırır. Sonrasında hastalar tekrar kilo alsalar bile genellikle başka bölgelerden alırlar.

Kavitasyon uygulaması sonrası lenfatik drenaj uygulaması tedaviden alınan sonuçları arttırmaktadır. Lenfatik drenaj dokularda açığa çıkan yağın metabolizma artıklarının atılımını kolaylaştırarak dolaşımı düzenler. Toparlanmayı ve sıkılaşmayı sağlar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Bu yazının beslenme ve diyet ile ilgisini anlamadım. Sanırım güzellik ve estetik tarzı yada belki genel kategorisine girmesi gerekiyordu.
    Saygılar..

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

  • YENİ
  • YORUM