Kış Aylarında Cilt Bakımı Yaparken..

Kış Aylarında Cilt Bakımı Yaparken..

Uzmanlar, kışın cildin öneriler çerçevesinde, cilt türüne göre nemlendirilmesini öneriyor. Cilt temizliği için piyasaya sürülen ürünlerin birbirinden farklı olmadığını belirten uzmanlar, bazı ürünlerin her türlü deri hastalığını tedavi edeceği iddiasını gerçekçi bulmuyor.

Bazı ürünler deterjan içeriyor
Kişilerin, cildi ve bütçesine uygun ürün seçmesinin daha doğru olacağı vurgulanarak, cilt temizliğinde kullanılan bazı ürünlerin deterjan özelliği nedeniyle kuruma ve çatlamalara neden olabildiğini kaydediyor.

Ürün seçerken…
Cilt bakımında kullanılan ürünlerin çoğunluğuna, cildin doğal savunma mekanizmasını güçlendirdiği gerekçesiyle bazı vitamin ilaveleri yapıldığı belirtildi. Bu ilavelerin katkısının bilimsel olarak kesinlik kazanmadığına dikkat çeken uzmanlar, “Cilt bakımında kullanılan ürünlerin çoğuna ilave edilen (C) ve (E) vitaminleri ile bazı antioksidanların etkisi, bilimsel olarak kesinlik kazanmadı. Bu ürünleri kullananların aşırı beklenti içinde olması, hayal kırıklığına neden olabiliyor. Kış aylarında hava neminin azalması, merkezi ısıtma sistemleri ve sık duş alışkanlıkları şikayetleri artırıyor. Kuru derili kişiler yağ içeriği zengin ürünler kullanmalı. Yağlı cilde sahip kişiler ise mat, yarı mat, yağsız ve düşük yağ içerikli ürünleri tercih etmeli. Karma ciltliler de, yüzün merkez kısımlarında yağlı, diğer bölgelerinde kuru ürünler tercih etmeli” diye uyardı.

Günlük kullanım için ürün seçerken..
Kadınlar, günlük makyajda yağ içeriği zengin ürünler, dudakların kuruma ve çatlamasını önleyen, güneşten koruyan ruj kullanması önerilirken, ruj kullanmayanların, yağ içeriği zengin, renk maddesi içermeyen dudak kremleri kullanabileceği ifade edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

  • YENİ
  • YORUM