Kivinin Faydaları Nelerdir, Kanserde Etkilimi?

Kivinin Faydaları Nelerdir, Kanserde Etkilimi?

Kivinin bir adetinde var olan C vitamini, bir kişinin günlük alması gereken C vitamini miktarından daha fazla. Kivi ayrıca potasyum bakımından da oldukça zengin. Kalsiyum, demir ve magnezyum gibi mineralleri de bolca bünyesinde barındırıyor. Böylelikle “her derde deva” meyve olmayı da kesinlikle hak ediyor. Kivinin faydalarını şöyle sıralayabiliriz:

Kivi Yediğiniz Zaman..
– Ağzınızda müthiş bir ferahlık hissedersiniz,
– Lifli yapısından dolayı sindirim sisteminizin kolayca çalıştığını fark edersiniz,
– Kabız olmazsınız, bağışıklık sisteminiz güçlenir,
– Kan basıncınız dengelenir,
– Koleresterolünüz düşer,
– Karaciğeriniz düzenli çalışır, kanınız temizlenir.
– Mide rahatsızlığınız varsa rahatlarsınız,
– Kansızlığınız varsa iyi gelir,
– Cildiniz güzelleşir.

Kivi Sizi Hangi Hastalıklardan Korur?
Kivi hastalıklara karşı iyi bir dost. Her gün yediğiniz kivi sizi nezle ve gripten koruyacaktır. Eğer nezle ve gribiniz varsa, iyileşmenizi hızlandıracaktır. Tüm kanser oluşumlarına karşı sizi koruyacaktır. Özellikle de kadınlarda meme kanserine karşı, ciddi bir koruma özelliği vardır.

Kivinin Cildinize de Faydası Var..
Bu tropikal meyvenin içindeki asitler cildinizi yenileyecektir. Ölü deri tabakasını da soyarak, bir nevi peeling yapacaktır. Sivilcelerinize de iyi gelecektir. Kivinin kabuklarını soyup, ince yuvarlak dilimlere ayırın, yüzünüze yerleştirdikten sonra beş ile on beş dakika bekleyin. Ya da kiviyi blenderdan geçirerek, püresini yüzünüze sürün. On dakika sonra, ılık suyla yıkayın. Cildinizdeki parlaklığı ve ferahlığı bir haftanın sonunda fark edeceksiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
kivinin faydaları

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

  • YENİ
  • YORUM