Kulakta Kaşıntı, Ağrı

Kulakta Kaşıntı, Ağrı

Kulakta kaşıntı sorunu olanlar bunu bir tür ağrı olarak görebilirler. Aslında bu konuda haksız sayılmazlar çünkü bazı anlar kulakta kaşıntı o denli şiddetli olabiliyor ki, en şiddetli ağrılarda ki gibi dayanılması güç olur. Genellikle dış kulakta ve hemen altındaki derinin üzerinde bir mantar enfeksiyonu vardır. İşte tam burası, mantarın üremesi için mükemmel bir yerdir.

Nasıl ki bakteriler en uygun ortamda hemen çoğalırlar mantarlarda aynı şekilde en ufak herhangi bir kronik akıntı, kulak kiri birikmesi, bu rutubetli, sıcak, karanlık yerde gerek beslenme gerek yaşam için kendisine en uygun rahat ortamı bulur, ve seri bir şekilde çoğalır. Mantarlar bu deriyi iyice tahriş eder ve deri iltihaplanır. Tabi bakterilerinde saldırısına uğrar ve şiddetli kaşıntıyla birlikte oldukça ağrılı bir enfeksiyon oluşur.

Kulak dokusu çok hassastır. Enfeksiyonun zarar verdiği kulak dokusu, daha fazla zedelenmemek için yıkama aygıtıyla dikkatli bir şekilde doğrudan görerek yıkanılmalıdır. Eğer kulağınızda mantar varsa en kısa zamanda bir KBB uzmanından randevu alınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

  • YENİ
  • YORUM