Makyaj Öncesi ve Sonrası Temizliğine Dikkat!

Makyaj Öncesi ve Sonrası Temizliğine Dikkat!

Makyajdan çok önce bir cilt uzmanının cildi tesbit etmesi gerekir. Bunun için bir ücret vermeniz gerekmez. Ancak her ay düzenli olarak cilt bakımı ve temizliğinin devam ettirilmesi cildinizin ve sizin yararınızadır.

Yine makyajda kamufle yoluna gidilmemesi, bunun yerine kusurların örtülmesi, muntazam gözükmesine çalışılmasında büyük yarar var. Ama bu, hiç makyaj yapılmasın anlamına gelmemelidir. Her gün makyaj yapan bir hanımı göz önünde bulundurursak, makyaj malzemesinin cildine uygun olması için uzmanın tavsiye ettiği ürünleri kullanmalıdır. Fondöten ve pudra mutlaka çok iyi seçilmeli ve cildinden bir ton koyusu tercih edilmelidir. Ve hepimizin bildiği gibi kıyafet, göz, ten, saç rengi, makyaj malzemesi seçerken bile göz önünde bulundurulmalıdır.

Makyaj öncesi cilt temizliği için ilk önce sütle cildinize hafif hafif masaj yapın. Sonra bol suyla yıkayıp kurulayın cildinizi. Bir pamuk parçasını setinizin toniği ile ıslatıp yine cildinize kompres yapın ve bırakın eldiniz kendi kendine kurutsun bunu.

Ardından nemlendiriciyi sürün.5 dakika sonra bir mendille fazla krem artıklarını alın. Böylece cilt makyaja hazırdır artık..Makyajınızı yaptınız.. İyi, güzel ama lütfen makyajınız 10 saatten fazla kalmasın yüzünüzde. Çünkü bu, cildi yüzde 30 oranında deforme ettiği gibi bir o kadar da yorar.

Makyajdan sonra kuvvetli ışık ve sigara dumanında kalanlar özellikle buna dikkat etmeliler zira cilt bunlarla iki kere çok yorulmuş olur. Makyajın suyla temizlenmesi pek akılcı değil. Bu aklınızda bulunsun. En azından önce sütle masaj yaptıktan sonra yıkanır. Ancak hemen ardından yine sütle masaja devam etmelisiniz.

Bundan sonra ılık suya batırılmış süngerle cilt derinlemesine temizlenir. Artık bol suyla çalkalamamanız için hiç bir neden yok..Suyla çalkalama işleminin ardından yine tonikle ıslatılmış bir pamukla kompres yapılır. Son işlem gece kremi ile birlikte göz kreminin de cilde ve göze uygulanmasıdır ki bunlar cildinizin kendini dengelemesini sağlar.

Cilt sağlığınızın tüm sağlığınızın bir parçası olduğunu unutmamanız ve buna dikkat etmeniz gerekir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

  • YENİ
  • YORUM