Normal Ciltler İçin Bakım Önerileri

Normal Ciltler İçin Bakım Önerileri

Normal cilt nedir, özellikleri nelerdir?
Normal bir cilt parlak ve cilt dokusu yumuşaktır. Siyah nokta ve sivilce sorunu yaşanmaz. Normal cilt sıcak havada biraz yağlanabilir, soğuk havada ise kızarabilir, ancak tahriş olmaz veya çatlamaz.

Howard Murad önerisi: Her sabah yumuşatıcı içeriği zengin bir temizleyici kullandıktan sonra, nemlendirici tonik uygulayın.

Cildiniz nemli iken, dış etkenlerin neden olduğu serbest radikallerden korunmak için antioksidan desteği uygulayın.

Antioksidan uygulamasının bir kaç dakika cilde nüfuz etmesini bekleyin ve bu serbest radikal savaşçılarını hafif ve vitamin ile zenginleştirilmiş bir nemlendirici ile sabitleyin.

Güneşten korunmak için yağsız bir güneş koruyucuya ihtiyacınız var. Akşamları temizleme ve tonik uygulamasının ardından cildinize soyma etkili bir ürün uygulayın ve daha sonra tekrar nemlendiricinizi sürün.

Cildiniz dayanabiliyorsa, kürünüzü, soyucu etkili uygulamayı artırarak değiştirebilirsiniz. Ayrıca akşam tedavilerinde, cildinizin tolerans gösterebildiği ölçüde hidroksiasit kullanmak yararlı olur.

Her hafta cildinizi yüksek yoğunlukta antioksidana doyurmak için C vitamini tedavisi, her mevsim en az bir kere C vitamini enfüzyonu uygulayın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

  • YENİ
  • YORUM