Ozon Tedavisi Nedir, Nasıl Yapılır?

Ozon Tedavisi Nedir, Nasıl Yapılır?

Ozon Tedavisi Nedir?
Ozon tedavisi oksijen pigmentleri aracılığı ile yapılan bir tedavi yöntemidir. Ozon tedavisinde genellikle yakıcı maddeler kulanıdır. Bu yüzdende ozon tedavisindeki temel amaç bakterileri ve bakterileri yakarak yok etmek işlemidir. Ozon tedavisi günümüzde birçok hastalıkla kullanılmaktadır. %100 başarıya ulaşmasa da birçok hastalığın tedavisinde olumlu sonuç göstermeyi başarmıştır.

Ozon Tedavisi Nasıl Yapılır?
Ozon tedavisi için oksijen pigmentleri sıkıştırılarak çeşitli ilaçlar oluşturulur. Bu ilaçlar vücuda entegre edilerek hastalığın yok edilmesi için hazırlanır. 3 farklı aşama içersinde uygulanabilir. İlk aşamada ilacın hazırlanıp gerekli vitaminlerle birleştirilerek hastanın vücuduna verilmesi işlemi yapılır. İkinci aşamada ise hastada ozon tedavisi için gerekli işlemler yapılır. Üçüncü aşamada ise tedavi bitirilir ve hastanın istirahat etmesine izin verilerek sonuç beklenir.

Ozon Tedavisinin Faydaları Nelerdir?
Ozon tedavisinin özellikle kanser hastalığı gibi yoğun bakteri, parazit ve virüs gibi varlıkların açtığı hastalıklarda yok etme metodu olarak kullanılmasıdır. Kısa sürede hastalıklarda sonuç vermektedir. Tedavisi kısa sürede yapıldığından çok fazla acı çekilmez.

Ozon Tedavisinin Yan Etkileri Nelerdir?
Ozon tedavisin belirli yan etkileri vardır. Bu yan etkiler genellikle vücutsal fonksiyonlarda zayıflama, ufak çaplı organlarda yanmadan oluşan hasarlardır. Bunların yanı sıra tedaviden sonra gelen sonuç safhasında belirli bir süre hastanın organlarında ağrı oluşturabilir. Dolaşım yolu hastalıkları için yapılan tedavilerde bu ağrılara sıkça rastlanabilir. Büyük yaraların kapatılması için kullanıldığında ise yarayı belirli bir süre derin bir şekilde kanatabilir. Bu yüzdende kansızlık hastalığı olan kişiler için pek fazla tercih edilmez.

Ozon Tedavisi Hangi Hastalıklarda Kullanılabilir?
Ozon tedavisi dolaşım yolu hastalıklarında, kanser tedavisinde, virüs gibi tehlikeli canlıların sebep olduğu hastalıklarda, hepatit hastalıklarında ve derin yaraların kapatılmasında kullanılabilir. Bu tür hastalıklarda kullanılması durumunda yüksek oranda başarı göstermektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. slm adim dogan bundan yaklasik 3 yil once l4 l5 omurgalarin arasinda bel fitigi amaliyati oldum duzelme iylesme basarisinda hersey guzeldi bundan yaklasik 4 ay once gene L3 L4 omurgalarin arasinda gene bel fitigi oldugunu mr sonucu belli oldu simdiki bel fitigim eski oldugum belfitigina benzerlik az olsada agrim hafif ayakta uyusma karincalasma guc kaybi sorunlar yok sadece sol kalcada sol ayak baldirinda arasira agrim olusuyor agri kesici kas gevsetici ilaclar kulandim fizik tedavi gordum agrilarim azaldi ama hala suren azda olsa agrilarim var ozon ignesini bir kac aydan beri takip edip okuyorum ozon ignesini alsam tamamiyle iylesebilirmiyim ozon ignesini uzerimde bir hasar sinir kokune veya diske zarar verebilirmi beni bu konu hakkinda aydinlatmanizi diliyorum saygilarimla dogan bulut

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

  • YENİ
  • YORUM