Parfüm Nasıl Denenir, Püf Noktaları Nelerdir?

Parfüm Nasıl Denenir, Püf Noktaları Nelerdir?

Denenmeden, test edilmeden parfüm alınmayacağını bilmeyen yoktur. Tabi ki kendinize en yakışan parfümü seçmek şart. Ancak denemek doğru kokuyu bulmak için yeterli mi acaba? İşte bu noktada parfüm seçimi ve kullanımı ile ilgili olarak birkaç pratik bilgi sayesinde cazibenizi konuşturmanız mümkün.

Tükettiğiniz yiyeceklerden, cilt tipinize kadar hemen herşey parfümün duruşunu etkiler. Hatta yaş bile önemli bir detaydır. Uzmanlara göre genç yaşlarda daha çok taze çiçek ve meyve kokuları tercih edilmeliyken, orta yaştan itibaren tarzınızın da oturmasıyla beraber çiçek ve baharatlı kokular kullanılmalıdır. Tabi bununla da kalmıyor, parfüm test etmeye gitmeden önce aşağıdaki adımlara mutlaka bir göz atın.

Parfüm nasıl denenir, test edilir?
-Mutlaka duş alın, çünkü parfümün gerçek kokusu en iyi temiz ciltte ortaya çıkar.

-Parfüm ya da kokulu birşey kesinlikle kullanmayın ve en fazla 3 koku deneyin. Çünkü burnunuz 3 kokudan fazlasını ayıramayacaktır.

– Parfüm denemek için en uygun zaman akşam üzeri; çünkü bu saatlerde koku alma duyusu güçlü çalışıyor. Ayrıca kış mevsiminde de (tabi burnumuz tıkalı değilse) yaz mevsimine göre daha güçlü koku alıyoruz.

– Parfümü sıktıktan sonra en az bir saat teninizde olgunlaşması için beklemeniz gerek. Bu zaman sırasında parfümdeki alkol uçacak ve parfüm teninizdeki kimyasal maddelerle etkileşime girerek gerçek kokusunu verecektir. Bu arada size kalansa belirli aralıklarla denediğiniz parfümleri koklayarak en baş döndürücü etkiyi yaratanı seçmek.

– Parfüm denemeye gitmeden önce yediklerinize biraz dikkat etmeniz gerekiyor. Niye mi? Çünkü baharatlı, acı ve yağlı yiyecekler teninizin kimyasını biraz değiştirebiliyor, bu da parfümün kokusuna yansıyarak sizi yanıltabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

  • YENİ
  • YORUM