Ramazanda Nasıl Yemek Yemeliyiz?

Ramazanda Nasıl Yemek Yemeliyiz?

Ramazanın gelmesiyle birlikte oruç tutan müslümanlar akşam ezanının okunmasını dört gözle bekliyor ve hazırlanan birbirinden nefis yemekleri afiyetle yiyorlar. Ancak unuttukları birşey var, Ramazanda yemek seçimi..

Ramazanda dengeli beslenmek çok önemlidir. Çünkü ramazanda dengeli beslenerek hem vücut sağlığınızı bozmayacak hem de iftar sofrasından tok olarak kalkabileceksiniz. Ramazanda yemek seçimlerinize gelecek olursak sofranızda çorba, ara öğün ve ana yemek bulunmalıdır. Bu yiyeceklerin yanı sıra mevsim salataları ve süt tatlılarını da tercih edebilirsiniz. Ancak oruç tutan kişilerin dikkat etmesi gereken bir nokta var; yemekleri yavaş yavaş ve ara vererek yemek hem sağlıkları hem de vücutları için daha iyi bir yöntem olacaktır. Çünkü ramazanda hızlı yemek yemenin damarları tıkadığı ve vücutta rahatsızlıklara yol açtığı bir çok uzman doktor tarafından dile getirilmektedir.

Bu yüzden örneğin çorba yedikten sonra 15-20 dakika dinlendikten sonra ana yemeği tüketmelisiniz. Bu 15-20 dakikalık süreçte ara öğünler, süt tatlıları veya meyveleri de tüketebilirsiniz. Ramazanda bilinçli ve dengeli beslenerek damar hastalıklarına yakalanma olasılığınızı büyük ölçüde düşürebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
ramazanda yemek

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

  • YENİ
  • YORUM