Saç Bakımı Nasıl Yapılır, Saç Yıkama, Saç Boyama Nasıl Yapılmalıdır?

Saç Bakımı Nasıl Yapılır, Saç Yıkama, Saç Boyama Nasıl Yapılmalıdır?

Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?
Saçı düz olanların genel şikayeti, saçın yağlanmasıdır. Bu durumda, sağlıklı bir saç sahip olmak için günlük olarak etkili temizleyici bir şampuan ile yıkanmalı ve her hafta yağ birikimini engelleyen bir jel kullanılmalıdır.

Uzun saçın aksine kıvırcık saçlarda muhtemelen kuruluk problemi vardır. Bunun için nemlendirici kremler ve şampuanlar kullanılmalıdır.

Dalgaları saçlarda ise parlaklık arttırıcı saç bakım ürünleri kullanılabilir. Geniş dişli bir tarakla saçlarınızın uçlarını açıp uçlardan köklere kadar silikon bazlı parlaklık verici bir sprey uygulayın. Önüne bigo takılmış bir fön makinesiyle saçlarınızı kurutun.

Yaz mevsiminde saçların daha fazla bakıma ihtiyacı vardır.Yaz aylarında sıcaklık ve toz saçları yıpratır.Özellikle boyalı ve permalı saçlara bu mevsimde daha iyi bakım yapılmalıdır. Saç bakım ürünleri güneş korumalı olmalıdır ve saçın nem ihtiyacına cevap verebilecek bakım maskeleri uygulanmalıdır.

Saç Yıkama
Saçlarınızın güzelliğini ortaya cıkarmanız için şaçınızın temiz olmasına dikkat etmelisiniz. Saç temizlik ürünlerinin etkisini ve saçın hijyenini arttırmak için tarak ve fırçalarınızı sık sık değiştirin ya da saçınızı sıcak sabunlu suyla yıkayın.

Saç bakım ürünlerini kullanmadan önce saçınızı kirden ve tozdan arındırmak için fırçalamalısınız. Böylece saç bakım ürünlerinin etkisi artacaktır.

Saç kremi uygularken, saç derinse temas etmeden saç uçlarına uygulanmalı ve bol suyla durulanmalıdır.

Saç, derisinde bulunan asit fazlalığı nedeniyle ciltten farklıdır ve bazı sabunların saça uygulanması zarar verir.Saç tellerinin kurumasına ve kepeklenmeye neden olur.

Saç Boyama
Doğru rengi bulduğunuzdan veya ilk defa uygulayacağınız üründen emin olmak için, işin şansa bırakılmaması gerekir.Bir tutam saç alınarak boya uygulanmalıdır.

Boyama sırasında, saç diplerine dudak besleyici sürerseniz, boyanın saç diplerine yayılmasını önlemiş olursunuz.

Saçınızı boyamaya başlamadan önce alnınıza ve boynunuza krem sürerseniz, yüzünüze akan boyalardan çabuk kurtulabilirsiniz.Boya sonrasında da saçınıza ışıltı ve parlaklık kazandırmak için boyalı saçlar için hazırlanmış olan şampuanları tercih ediniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

  • YENİ
  • YORUM