Saç Ekimi Hakkında 6 Önemli Bilgi

Saç Ekimi Hakkında 6 Önemli Bilgi

Saç dökülmesi tedavileri için uzun yollar katedildi. Peruk ve benzeri şeyler çok eskilerde kaldı.

Saç nakli/Saç ekimi için araştırmalar yapıldı işte saç ekimi hakkında bilmeniz gereken 6 madde.

1. Herkes saç ekimine uygun değildir. Saç naklinin sizin için en seçim olup olmadığını anlamak için dikkate alınacak bazı faktörler vardır:

Saç derinizin ne kadarlık kısmına saç ektirmeyi düşünüyorsunuz? Saç kaybı hızınız ne düzeyde? Cerrahi müdahale için engelleyici durumlar var mı? Saç dökülmeleriniz herhangi bir sağlık sorunuyla mı ilgili?

Eğer sağlıksız bir durumdan saç dökülmesi kaynaklanmışsa, saç nakli sizin için iyi bir seçim olmayabilir. Farklı bir çözüm aranılabilir. Doktorunuzla bu konuyu tartışın.

2.Doktorunuza danışacağınız bir başka saç geliştirme yöntemi de, saç büyütme ilaçlarıdır.Az olumsuz etkileri vardır. Uzun süreli kullanımlarda sonuç verir. Kadınlar bu ilaçlardan kaçınmalıdır.

3.Maliyetleri genelde fazla olan bu nakilleri genelde sigorta da karşılamaz. Bir saç nakli normalde zorunlu bir sağlık sorunu değil estetik durum olarak algılanır ve pahalıdır.

4.Her doktor bu işi yapamaz. Deneyimli bir plastik cerrahı ya da dermatolog tarafından yapılabilir. Saç naklinde uzman mı, iyi bir dermatolog ya da uzman bir cerrah mı araştırılmalıdır.

5.Bazı yan etkileri olabilir. Şu komplikasyonlar görülebilir. Şişme, çürüme, kanama, kaşıntı, uyuşukluk ve enfeksiyon.

6.Her sonuçtan memnun kalınmayabilir. Bazı durumlarda saç ekiminden sonra saç dökülmesi tekrar görülebilir. Saçınız, eskisi gibi özgün doku ve kalınlığa erişemeyebilir ama yetenekli bir doktor doğal ve gerçekçi görünüm elde etmenizi sağlayabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

  • YENİ
  • YORUM