Saç Ekimi Öncesinde Bilmeniz Gerekenler

Saç Ekimi Öncesinde Bilmeniz Gerekenler

Saç Ekimi Öncesinde Bilmeniz Gerekenler

Saç Ekimi Merkezinin Önemi

Saç ekimi yaptırmadan önce en doğal sonuca kavuşmak için dikkat etmeniz gereken önemli noktalar var. Öncelikle saç ekimi yaptıracağınız merkezin işinde tecrübeli uzman bir ekiple ve son teknoloji cihazlarla donatılmış olması önem taşır. Saç ekimi merkezinize karar verdikten sonra ayrıntılı bir saç analizi ve kan tahlili yapılması gerekiyor. Bu analizlerde saçlarda seyrelme ve dökülme görülen alandaki saç köklerinin yapısı, saç naklinin yapılacağı ense kökünde yer alan saçların sıklığı ve ne kadar saç nakli yapılacağına karar verilir. Tahlillerin ve analizin sonucunu tecrübeli ve uzman bir doktorun incelemesi gerekmektedir.

Hastanın ihtiyacına ve saç yapısına göre hangi saç ekim yönteminin uygulanacağına karar verilir. Ekim için ihtiyaç duyulan greft sayısına karar verildikten sonra; alınacak saçların kalitesi, saçların sağlıklı olup olmadığı ve alınacak bölgedeki saçların yoğunluğu incelenip değerlendirilir. Aynı şekilde saçınızın rengi, cinsi, dalga oranı, alın çizgisi gibi detaylar da önem taşır. Analizler incelenerek alın yapısına ve dökülme sıklığına bakılarak saç çizgisi belirlenir.

Böylece saç ekiminden sonra en doğal sonucu elde edersiniz. İşlemi yaptırmaya karar verdiğiniz merkezin steril koşulların sağlaması, işlemin uzman ve tecrübeli doktor ve ekiplerce yapılıyor olması, son teknoloji cihazlar kullanılması ve en yeni ekim tekniklerinin uygulanıyor olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. İşlemi yaptırmadan önce gerekli sağlık kontrolleri ve tahlillerinizi yaptırıp, saç ekimi yaptırmayı önleyici alerji ya da hastalık durumunda işlemden vazgeçilmelidir. Saç ekimi yaptırmadan önce en çok araştırılan konulardan biri de ekim fiyatlarıdır.

Saç Ekiminde Greft Sayısının Önemi
Saç ekimi fiyatları genelde alınan greft sayısına göre belirlenir. Greft sayısı, ekim yapılacak alanın büyüklüğüne göre belirlenmektedir. Neredeyse hiç saçı olmayan biri ile kafa derisinde sadece belirli bölgelerinde seyrelme olan birinden alınan greft sayısı aynı değildir. Aynı zamanda alınan saç kökünün kalitesi de ne kadar greft gerektiğini ve işlemin kaç seans yapılacağını belirler. Saç kalitesi iyi ve saçları sağlıklı olan kişilerde greftler tek seansta ekilebilir. Saçları zayıf ve saç kalitesi düşük kişilerde birden fazla seans uygulanması gerekilmektedir.

Farklı seanslar uygulanarak seyrek kalan alanlar kapatılabilir. Saç ekimi yaptırmaya karar veren kişilerin yaptığı ilk şey internette araştırma yapmaktır. Arama yaptığınızda en çok karşılaşacaklarınız 3.000 greft ve 10.000 greft gibi terimlerdir. Greft sayılarını belirlemek için Norwood Skalası baz alınmaktadır. Bu skala yardımı ile ekim için ihtiyaç duyulan saç miktarı belirlenmektedir. Burada ekim yapılacak bölgedeki seyrelme ve kellik boyutu dikkate alınılmaktadır.

Saç Ekimi Yaptırmaya Karar Verdikten Sonra Ne Yapmalıyım?
Saç ekimi yaptırmanıza herhangi bir engel yoksa ve ekip yaptıracağınız merkeze karar verdiyseniz, bu noktadan sonra ekilen saçların doğallığı ve kalıcılığı, saç ekimi uzmanlarına ve ekibe kalmış oluyor. 6-8 saatlik bir ekim işleminden sonra, başkaları tarafından anlaşılmayan doğal saçlara kavuşursunuz. En iyi sonucu alabilmeniz için saç ekimi için ödeyeceğiniz miktardan çok; profesyonel, tecrübeli ve güvenilir bir merkezde ekim yaptığınızdan emin olun. Saç ekimi basit bir işlem gibi algılansa da uygulamalar deneyimli uzmanlar tarafından yapılmadığında kalıcı sorunlara sebep olabilir. Sonradan pişman olmamak için sizin için en doğru saç ekim merkezini seçmeye dikkat edin.

İşlem Öncesinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

 • Saç ekimi işlemini yaptırmadan 10 gün önce aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçların kullanımının bırakılması gerekilmektedir.
 • Düzenli olarak kullandığınız ilaçlar varsa hem kendi doktorunuza hem de ekim merkezinizdeki plastik cerrahlara danışınız. Aynı şekilde 10 gün öncesinden vitamin ve hapları ve bitki çayları kullanmayı bırakmalısınız.
 • Alkol kullanıyorsanız en az 3 gün öncesinde alkol tüketimini bırakmanız gerekiyor.
 • Çay, kahve gibi kafein içeren içecekleri içmeyi en az 1 gün öncesinde bırakmalısınız. Aynı şekilde sigara kullanıyorsanız operasyonu olumsuz etkileyeceğinden en az 1 gün öncesinde bırakmanız gerekiyor.
 • Operasyona girmeden önce kronik olarak var olan şeker, tansiyon, kalp, mide gibi rahatsızlıklar için kullandığınız ilaçları doktorunuza belirtmeyi unutmayın.
 • Yine operasyon öncesinde saç kökünü ve kafa derisini etkileyebilecek olan şampuan, nemlendirici, bakım kremi gibi kimyasal ürünlerin kullanımının bırakılması gerek.
 • İşlemin yapılacağı gün banyo yapılıp saçlarınızı güzelce yıkayarak ekimin yapılacağı merkeze gidin.
 • İşlem sırasında ve sonrasında kıyafetler çıkaracağı için ekim merkezine giderken gömlek gibi giyilmesi ve çıkarılması rahat kıyafetler olmalı.
 • Operasyona gelmeden önce kahvaltınızı atlamamalı, eğer saç ekimi işlemini öğleden sonra yaptıracaksanız öğle yemeğinizi de yemeniz önerilir.
 • Bu koşulların hepsi sağlandıktan sonra saç ekimi yaptırmak isteyen kişi ameliyathaneye alınır. Kişinin durumuna bağlı 6-8 saatlik bir operasyon sonucunda taburcu edilebilir.

Detaylı bilgi için : https://www.estecenter.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

 • YENİ
 • YORUM