Saça Parlaklık Kazandıran 6 Besin

Saça Parlaklık Kazandıran 6 Besin

Saçlarınızın sağlığı ve güzelliği için sadece saç ürünlerini kullanmak yeterli olmayabilir. Saçlarınızın sağlığı ve canlılığı için yediklerinize de özen göstermeniz gerekmekte.İşte mükemmel görünen parlak saçlara sahip olmanıza yardımcı olacak 6 harika gıda;

1-Yoğurt: Probiyotik değerler içeren yoğurt protein, kalsiyum, B vitamini ve mineraller bakımdan da zengindir. Saçların nemlendirilmesine katkıda bulunan yoğurt aynı zamanda saç köklerini de güçlendirir.

2-Somon: Somon balığı çinko, omega 3 yağ asitleri bakımınsanz zengindir ve sağlıklı saçlar için mutlaka tüketmeniz gereken bir gıdadır. Somondaki esans yağları saçlarınızın büyümesine yardımcı olur ve saç dökülmelerini önler. B3 vitamini ise saç derisindeki kan dolaşımını hızlandırır ve saç diplerini besler.

3-Yumurta Sarısı: Yumurta sarısı B7, B5, B6, B12 ve A vitaminleri bakımından zengindir. Saçlarınızın nemlendirilmesine yardımcı olan yumurta sarısı saçlarınızı güçlendirir.

4-Badem: A, B1, B2, B6, ve E vitaminleri bakımından zengin olan badem ayrıca bazıyağ asitlerini de içerir. Saçlarınızın güçlendirilmesine yardımcı olan badem ayrıca saçlarınız için ideal bir nemlediricidir.

5-Havuç: A vitamini deposu olan havuç saçlarınızın daha parlak görünmesine katkıda bulunur.

6-Ispanak: C vitamini, demir ve folik asit bakımından oldukça zengin olan ıspanak saç dökülmelerini önler ve saçlarınızın daha sağlıklı büyümesini sağlar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

  • YENİ
  • YORUM