Sağlıklı Cinsel Yaşam Sırları

Sağlıklı Cinsel Yaşam Sırları

Öncelikle biliyoruz ki cinsel yaşam, vazgeçilmezler arasındadır. Doğa kanunları olarak da tabir edebileceğimiz sınıfa giren bu olay, bayan ve erkek için zaman içerisinde çok büyük bir ihtiyaç halini almaktadır. Bu yazımızda sizlere cinsel yaşamınızda sağlıklı bir dönem geçirebilmeniz için gerekli birkaç bilgiden söz etmek istiyoruz. Bu bilgiler ışığında, kısa zaman içerisinde en sağlıklı şekilde özel anlarınızı yaşayabilecek ve partneriniz ile karşılıklı mutluluk duygusunu rahatlıkla yaşayabileceksiniz.

Sağlıklı cinsel yaşam dediğimiz zaman aslında birçok farklı hususa değinebiliriz ancak biz genel olarak yaşanan sorunlara değinerek başlamak istiyoruz. Erken boşalma ya da kadınlarda isteksizlik gibi durumlar, cinsel zevkin doruklarında yaşanan en büyük problemler olarak bilinmektedir. Öncelikle bu durumun ilk kaynak noktası psikolojik olabilir. Ancak her zaman ilk etapta bir uzmana danışmakta yarar var. Sorununuz psikolojik ise, başka bir uzmandan yardım alarak sorunlarınızdan hızlı ve kalıcı bir şekilde kurtulabilme şansına sahip olacaksınız. Ancak cinsel ilişkiyi ilk defa yaşayacak bayanlar, genellikle bir korku durumu ile mücadele etmek durumda kalırlar. Erkek, her ne kadar bayanı rahatlatmak ve korkularından arındırmak için uğraşsa da, bumnu yapacak kişi yine bir psikolog ya da psikiyatr olacaktır.

Sağlıklı cinsel yaşam sırları sınıfına bir diğer dahil edilmesi gereken husus ise korunma hususudur. Genel olarak korunmalı bir ilişki, her zaman daha sağlıklıdır. Erkeklerin çoğu, korunarak gerçekleşen ilişkilerde zevk unsurunun olmayacağını düşünmektedirler. Bu durum son derece yanlıştır. Korunarak ilişki, her zaman sağlıklıdır ve zevk açısından hiçbir sorun yaşatmayacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

  • YENİ
  • YORUM