Sağlıklı Yaşam İçin Dengeli Beslen, Diyet Yap!

Sağlıklı Yaşam İçin Dengeli Beslen, Diyet Yap!

Sağlıklı yaşam için diyet yapmayı, dengeli beslenmeyi asla ertelemeyin. Herkes için hayatta akılcı bir beslenme rejimi & diyeti olmalı. Eğer hızla kilo veremediyseniz, hayal kırıklığına da asla uğramayın. Çünkü çok çabuk kilo kaybederseniz, sağlığınızı büyük risklere atmış olursunuz. Ayrıca insanın kısa bir sürede yeme alışkanlıklarını değiştirmesi imkansızdır. Herhangi bir tatlıyı yemeden veya bisküvi paketini açmadan önce kendinize sorun, “Ben gerçekten aç mıyım?” eğer cevabınız olumluysa, on dakika bekleyin ve bu soruyu tekrar sorun.

Yapılan araştırmalar 10 dk. yapılan atıştırmaların tokluk hissi vereceğini göstermektedir. Dengeli beslenme için yiyeceklerinizi haftalık olarak planlayın. Böylece alışveriş yaparken, aburcubur satın almaktan kurtulabilirsiniz ve dengeli beslenme için ilk adımı atmış olursunuz .Asla süpermarkete aç gitmeyin. Eğer insanlar tok karnına alışverişe giderlerse, besin değeri daha yüksek yiyecekler alıyorlar. Aburcuburdan da uzak duruyorlar.

Daha hareketli olabilmek için hayatınızda, beslenme rejiminiz de veya uyguladığınız diyette değişiklik yapmaktan kaçınmayın. Düzenli bir diyet programı oluşturabilirsiniz. Dengeli beslenme için, dengeli diyet de şart.

Dengeli beslenme için özel günlük tutun. Aynı şeyler uyguladığınız diyet için de geçerli. Diyet yapıyorsanız size günlüğün çok faydası olacaktır. Günlüğe hem ne yediğinizi, hem de ruh halinizi kaydedin. Eğer istemediğiniz halde yemek yiyorsanız, bir dakika sonra kendinizi kontrol altına alabilirsiniz. İradeyi kullanmak, dakikalarla başlar, saatlik, günlük, haftalık, aylık olarak devam eder. Daima geriye dönüp kendinizi kontrol edin. Unutmayın ki dengeli beslenme dengeli kilo vermeye gebedir.

Hiçbir zaman neden kilo vermek istediğinizi unutmayın. Sıkıldığınızda veya diyet yapmaktan yorulduğunuzda eski fotoğraflarınıza ufak bir göz atın ve her verdiğiniz kiloda kendinizi nasıl hissettiğinizi hatırlayın. Değişimin zamanla ve sabırla olacağını hep aklınızın bir köşesinde bulundurun.

Geçmişi değiştiremeyebiliriz ama gelecek için şansımızı ve kilolarımızı değiştirebiliriz.Yeryüzündeki hiçbir yiyecek, sizin kendinizi zayıf hissetmenizden daha leziz olamaz. Kilo vermek sandığınız kadar zor değil; dengeli beslenme, diyet, sabır ve kendimize güven sihirli anahtarlarımız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

  • YENİ
  • YORUM