Sigara Cildi Nasıl Etkiliyor?

Sigara Cildi Nasıl Etkiliyor?

Güzel, genç ve çekici görünmek ve sağlıklı bir cilde sahip olmak tüm kadınlar için oldukça önemlidir. Bu nedenle birçok kadın daha güzel görünmek için kozmetik ürünlerine tonlarca para harcamaktadır.

Eğer sigara kullanıyorsanız kozmetik ürünleri için harcağınız paralar boşuna gidiyor demektir. Hiçbir cilt tedavisi sigaranın ciltte neden olduğu hasarları düzeltemez. Sigara içmek cildin dokusunu bozar ve tüm besin değerlerinin yok olmasına neden olur. Bu nedenle cildinizdeki sorunları çözmek için sigara kullanıyorsanız ilk olarak sigarayı bırakmanız gerekir.

Sigara içen genç kişiler kalp rahatsızlıkları ve kanser gibi sağlık sorunlarının sadece ilerleyen yaşla beraber ortaya çıkan sorunlar olduğunu düşünmektedirler. Buna karşın sigaranın olumsuz etkileri cildinizde hızla gözlemlenmeye başlanır. Zaman içerisinde sigara içen kişinin cildi soluklaşmaya başlar.

Sigaranın cilt üzerindeki olumsuz etkileri güneşten genen ultra viyole ışınlarının olumsuz etkileri kadar zararlıdır. Yapılan araştırmalar sigara içen kişilerin ciltlerinin daha çabuk yaşlılık belirtileri gösterdiğini ortaya koymuştur. Örneğin 45 yaşında olan ve uzun yıllardır sigara içen bir kişinin cildi 70 yaşında hiç sigara içmeyen bir kişinin cildi kadar yaşlı görünebilir. Uzmanlar bu durumu “tütün sendromu” olarak adlandırmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

  • YENİ
  • YORUM