Sıkı ve Gür Saçlara Sahip Olun!

Sıkı ve Gür Saçlara Sahip Olun!

Öncelikle saç dökülmeleri iki kısımda oluyor birincisi genetik nedenlerden dolayı dökülme ki bunun da önüne geçilebilir. İkinci neden ise dış etkenlerdir, bunları da zaten biliyorsunuz ama gene de saymamızda fayda var. İçki, sigara, alkol başta olmak üzere stres, heyecan, çeşitli hastalıklar, hava değişimi (mevsimlik değişimler), saçlara etkili olacak yanlış davranışlar (açıklamasını aşağıda yapacağız), beslenme bozuklukları, yanlış ve bilinçsiz diyet, uyku problemleri gibi etkenler saçların seyrekleşmesine neden olan önemli nedenlerdir..

Şimdi sizlere saçlarınız nasıl sıklaşır, gür saçlar için neler yapabilirsiniz onu anlatmaya çalışalım.

1) Öncelikle sağlıklı saçlara kavuşmak istiyorsanız kötü alışkanlıklarınızı üstüne basarak terk etmenizi istiyoruz. Çünkü saçlar üzerinde olumsuz etkileri var.

2) Saçlarınızı kesinlikle ve kesinlikle saç kurutma makineleri ile kurutmayın. Birçok insan duştan hemen sonra saçlarını saç kurutma makineleri ile kurutmaktadır..Bu saç köklerinin zarar görmesine neden oluyor ; çünkü saçlar yakındığı zaman çok hassas bir hal alıyor ve sıcak havanın da etkisiyle dökülmeler artıyor..Saç kurutma makinelerinin ayrıca Radyasyon yaydığı da bir gerçektir..Bundan sonraki hayatınızda saç kurutma ,düzleştirme vs. gibi aletleri hayatınızdan çıkarın.

3) Yukarıdaki maddeyi destekleyici nitelikte saçlarınızı yıkadıktan sonra havlu ile çitileme yapmadan kurulayın..Saçlarınızdaki suyu havlu ile aldıktan sonra kuruması için kendi haline bırakın (10-15 dk’da kuruyacaktır)

4) Piyasada dolaşan saç bakım kremleri, jole, sertleştirici spreyler gibi kimyasal ürünleri kesinlikle kullanmayın..Çünkü saç dökülmelerine neden oldukları gibi vücuda da bir sürü zararları var..Saçlarınız için bitkisel (bitkiselliği kanıtlanmış) ürünler kullanın hatta çok gerekmiyorsa bunları da kullanmamanız faydalı olacaktır

5) Çoğu insan saçlarınını bir-iki gün ara ile yıkamaktadır. Bunun da saçlara zararlı olduğunu biliyor muydunuz ? evet maalesef çok zararlı çünkü saçlarınızın sağlığı için yağlanması gerek. Bu yüzden haftada 2 sefer yıkamaya çalışın

6) Saçlarınızı yıkamadan 3-4 saat önce parmaklarınızla kafa derinize masaj yapın. Her bölgesine Parmaklarınız erişsin, kafa derinizin kemiğin üzerinde hareket etmesi lazım..Bunun ne gibi faydası var diye soracak olursanız: Bu işlem Saç derisindeki saç hücrelerini uyararak saçların çıkmasını ve ölmekte olan hücrelerin canlanmasını sağlamaktadır..

7) Saçlarınızı mümkünse ve psikolojiniz kaldırıyorsa birkaç kez kazıtın..(Uzmanlar bunun pek bir yararı olmadığını söylese de birçok yararı olduğu inancındayız) Kazıtma işlemini şu şekilde yapabilirsiniz : ilk kazıma işleminden sonra, saçlarınız siyahlaşmaya başladığı zaman tekrar kazıtılmalı. Aradan bir hafta süre geçtikten sonra tekrar kazıtın.. Hiçbir faydası yoksa bile saç hücreleriniz dinlenmiş olacaktır..

8) Yoğun saç dökülme dönemlerinde saçlarınızı kısa tutmaya çalışın; çünkü uzun saçlar için daha çok güç gerekir.

9) Hiçbir şekilde stres yapmayın.Moraliniz bu konuda çok önemlidir. Dökülen saçların yerine yenileri mutlaka gelecektir, bu saç döngüsünün bir kuralıdır (Her gün 100 tel)

10) En yakın bir sağlık kurumunda kan değerlerinizi ölçtürmeniz ve bir cildiyeciye başvurmanızda da fayda olacaktır.

11) Eğer maddi imkanınız yerindeyse sitemizden size önerdiğimiz bitkisel şampuan ve serumlar sayesinde sıklaştırma işlemini hızlandırabilirsiniz..

Sosyal Medyada Paylaşın:

9 yorum

 1. Bitkisel sampuan olaraj ha gilerini oneriyorsunuz bilgilendirir msiniz acil 0507 2798324 hasan kaan esentürk

  • Merhabalar Hasan Bey, size katkısız ve sülfatsız
   ( tuzsuz) şampaun öneririm. Cosmo Code & Kadir Alkan Şampuanları sülfatsız olduğu için saçınıza dolaylı yoldan size fayda sağlar. Sülfat ve sülfat içeren şampuanlar deterjan etkisi çok fazla olduğu için saç derinizi temizlemez ve saçınızın daha fazla dökülmesine neden olur. Expres bakım ise saçınıza yumuşaklık verir kolay taranmasına yardımcı olur. Saçlarınıza bakım yapar ve hacim verir. Haftada 1 kez kullanmanız yeterlidir. Market saç kremlerinden çok farklıdır uzun süre yumuşaklık sağlar. Ve içerisindeki soya proteini, buğday proteini ve aloevera ile saçlarınızın ihtiyaç duyduğu bakımı yapar. Her tip saça uygundur. Sorularınız için instagram sayfamız @menhaneturkey dm’den bize yazabilirsiniz ya da whatsapp iletişim numaramızdan 05494902080 bize ulaşabilirsiniz.

 2. Merhaba iyi akşamlar benim saçlarım önceden çok güzeldi şuan kuru sert hiç bir türlü şekil almıyor eskisi gibi düz kolay şekil alan saçlarımı istiyorum bunun için ne kullanmalıyım daha 26 yaşındayım bilgilendirseniz sevinirim iyi akşamlar

  • kardeşim saçlarına saf keratin uygula etkisi en az 2 ay sürüyor hem dökülmelerden hem yıpranmalardan hem de kırıklardan kurtulursun

 3. Saçlarım kalın telli ve bakımı şekil vermesi hatta en basit tarama yıkama işlemi bile çok zor oluyor. Kalın olduğu için de kuru ve kabarık oluyordu doğal keratin kullanmaya başladıktan sonra saçlarımla uğraşmak zevkli gelmeye başladı. Doğal keratin saçlarımın yumuşamasını sağladı yıpranmalar toparlandı kabarma falan da olmuyor artık.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

 • YENİ
 • YORUM