Sivilcelerinizden Kurtulmak mı İstiyorsunuz?

Sivilcelerinizden Kurtulmak mı İstiyorsunuz?

Sivilceleriniz sizin için gittikçe daha büyük sorun mu oluyor? Tam kurtuldum derken yine yüzünüzde sivilceler mi çıkıyor? Uzmanlar size sivilcelerinizden kurtulma yollarını sunuyor… Yüzünüzde çok sivilce olmasının genetik, hormonal sebepleri olabilir; ancak stresin de çok büyük payı olabilir.

Sebebi her ne olursa olsun  cilt güzelliğinizi korumanız için yapmanız gereken bazı şeyler vardır. Sayacağımız önerileri dikkate alırsanız cildinizde farkedilir bir düzelme göreceksiniz.

-Ellerinizi mümkün olduğunca yüzünüzden uzak tutun. Sivilcelerinizle oynamayın, sıkmayı ise denemeyin; Çünkü sivilce sıkmak daha derin izler bırakır.

-Yüzünüzü sert bir şekilde yıkamayın. Yumuşak hareketlerle yüzünüzü temizleme losyonunuzla sabah, akşam durulamak daha iyi netice verecektir.

-Sivilcelerinizi kapatmak için kullandığınız makyaj malzemeleri gözeneklerinizi tıkayarak daha fazla sivilceye neden olacaktır. Ancak salisilat asidi içeren kapatıcı kullanabilirsiniz.

-Sivilcelerin yoğun olarak çıktığı bölgeleri tespit edin. Uyurken sürekli olarak yüzünüzün aynı tarafına yatıyor olabilirsiniz ya da masa başında elinizle yüzünüzü tutuyor olabilirsiniz. Bütün bunlar cildinizi etkileyebileceğinden bu tip alışkanlıklarınızdan vazgeçin.

-Rutin olarak cildinize uygun nemlendirici, temizleyici, tonik gibi bakım ürünleri kullanın.

-Eğer cilt problemlerinizi özellikle sivilce sorunlarınızı bütün çabalarınıza rağmen önleyemiyorsanız bir dermatoloğun yardımını almalısınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

  • YENİ
  • YORUM