Solaryuma Girerken Dikkat Edilmesi Gerekenler..

Solaryuma Girerken Dikkat Edilmesi Gerekenler..

Aşırıya kaçmadan mantıklı şekilde bronzlaşmak en önemli kural olup, bunun anlamı da günde en fazla bir güneşlenmedir.

Genel kural: 2-3 hafta içinde en çok 10 güneşlenme. Bunu takip eden zaman içinde kazanılan bronzluğu korumak için haftada 1-2 güneşlenme yeterlidir. Ayrıca aşağıdaki hususların da dikkatte alınması gerekir :

Gireceğiniz cihazın gücüne ve ten renginize uygun olarak seansları doğru ayarlamak gerekir. Otoritelerce senede 50 güneşlenme zararsız olarak kabul edilir.

Bronzlaşma öncesinde cilt bütün kozmetik ürünlerinden tamamen temizlenmiş olmalı ve saat, kolye gibi bütün takılar çıkarılmalı.

Parfüm veya parfüm içeren bir kozmetik ürünü ile solaryuma girilmemeli.

Solaryum için üretilen özel ürünler olmadıkça, solaryum cihazında hiçbir güneş ürünü kullanılmamalı.

Bir ilaç kullanılıyorsa, ışığa karşı hassasiyet yaratabileceği konusunda doktora danışılmalı.

Bronzlaşma sırasında gözler devamlı olarak kapalı tutulmalı ve daima koruyucu bir gözlük takılmalı.

Bronzlaşmanın kalıcı olmasını sağlamak için solaryum öncesi ve sonrasında cildin bakımı yapılmalı. Bu bakım için solaryum kozmetikleri çok uygundur, çünkü bu ürünler kahverengi cildin özel ihtiyaçlarına göre hazırlanır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

4 yorum

 1. Merhabalar,
  Ben pazartesi solaryuma girdim,8 dk.Beyaz tenliyim ve vücudumda aşırı kızarıklık oluştu.Gözlük taktıgım için göz çevrem beyaz kaldı,onun dışındaki yerler kırmızı:(( Bugün tekrar 5 dk girmeyi düşünüyorum uygun olur mu ,olmaz mı???????Bir de gözlüksüz girsem gözüm kapalı olmak şartı ile zararlı olur mu.Solaryum öncesi duşumu aldım ve jel kullandım.Geçen sene de girmiştim başka bir yerde.Yine 8 dk ama o zmn böyle birşey olmamıştı.Bu cihaz çok kuvvetliymiş öyle söylediler.
  Bana yardımcı olur musunuz .Tşk ederim.
  BÜŞRA

 2. Salı günü solaryuma girdim. Bugün ise çarşamba suratım kıpkırmızı vücudum da öyle, yanıyorum beyaz tenliyim on dakika girdim yanmam normal midir? Yarın da on dakika girmeyi düşünüyorum bana yardımcı olursanız çok sevinirim. HAKAN

 3. ben de beyaz tenliyim . haftasonu solaryuma giricem ama beyaz tenlilerin 4 5 dakikadan başlaması gerekiyor. siz çok kalmışsınız. uyarmadılar mı hiç?

 4. Merhaba surekli solaryuma giriyorum ancak bu seferki girisimde bi 5dakika gozluksuz gozum kapali girdim herhangi bi zarari olur mu? Tesekkur ederim

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

 • YENİ
 • YORUM