Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Güzel ve bakımlı tırnaklar kadınların güzelliğinin göstergelerinden biridir. Verdiğimiz bu tüyolarla kolay bir şekilde göz alıcı tırnaklara kavuşabilirsiniz.

Evde tırnak bakımı nasıl yapılır?
– Banyodan çıktıktan sonra tırnağınızın çevresindeki etler yumuşayacaktır. Bu nedenle daha kolay ve hızlı bir şekilde bakım yapabilirsiniz.

– Ojenizin daha uzun ömürlü olmasını istiyorsanız kesinlikle buzdolabında saklayın. Koyulaşmış ojeleriniz için, kozmetik ürünler satan mağazalardan da oje incelticisi alabilirsiniz.

– Haftada bir kereden fazla aseton kullanmamaya özen gösterin. Çünkü aseton, tırnağınızda kurumaya yol açacağından dokusuna zarar verir.

– Oje kullanmasanız da tırnak güçlendirici cilaları kullanmanızda fayda var. Cilalar tırnağınızı dış etkenlere karşı güçlendirir ve hasar görmesini önler.

– Ellerinizi mümkün olduğunca çok nemlendirin. Ayrıca tırnak çevresindeki derileri yumuşak tutmak için özel üretilmiş bitkisel yağlardan kullanmanız, manikürünüzün daha uzun ömürlü
olmasını sağlayacaktır.

– Fransız tarzı oje sürmekte zorlanıyorsanız, tırnağınızın içine beyaz tırnak kalemi sürerek de bu görüntüye kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Elinizi yıkadıktan sonra kalemi tekrar uygulamanız gerekse de ojeden daha zahmetsiz bir
yöntem olduğu kesindir.

– Tırnaklarınız çok kötü durumdaysa ve acilen iyi görünmesini sağlamak zorundaysanız fakat yanınızda törpü bulunmuyorsa, bir kibrit kutusu işinize yarayacaktır. Kibrit kutusunun pürüzlü kenarlarıyla tırnağınızı bir ölçüde düzeltebilirsiniz.

– Uzun tırnaklar ne kadar çekici olsalar da sağlık açısından büyük bir tehlike oluştururlar. Tırnağınızı uzatarak tırnak diplerine yerleşen bakteriler için daha derin ve geniş bir mekan sağlamış olursunuz.

– Renkli, özellikle de kırmızı renkteki ojeleri çıkarmak genellikle zordur. Asetonlu pamuk ile temizlemeye kalktığınızda kolaylıkla çıkmayıp, elinize de bulaşabilir. Kırmızı ojeleri çıkartmak için kaçmış ince çoraplarınızı kullanabilirsiniz. Bu çoraplarınızdan bir parça kesip aseton döktüğünüzde ojenizin nasıl kolaylıkla çıktığına şahit olacaksınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

  • YENİ
  • YORUM